iPhone X testlerde çok başarılı

Apple’ın yeni nesil iPhone akıllı telefonlarda kullanacağı A11 Bionic işlemci bir dizi teste katıldı. Testlerde çıkarttığı sonuçlar ile de hem Android işlemci üst segment telefonlara hem de iPhone 7 Plus’a fark attı.


Geekbench adı verilen akıllı telefon testlerine katılan iPhone X, yeni tasarlanan ve iPhone 8, 8 Plus ve X modellerinden kullanılacak olan A11 Bionic işlemci, diğer markaların üst düzey işlemcileri ile karşılaştırıldı. Yapılan testler sonucunda A11 çipi, iPhone 7 Plus’ta da kullanılan A10 çipine fark attı. Diğer Android cihazların kullandıkları işlemcilere göre de testlerden başarıyla ayrılan iPhone X, gelmiş geçmiş en iyi değerlere sahip olmuş oldu.

EN GÜÇLÜ TELEFONLARLA KARŞILAŞTIRILDI.

Android akıllı telefon üreticilerinin fazla olduğu pazarda en üst düzey Android cihazlar seçildi ve markaların amiral gemileriyle yarıştırıldı. iPhone X’in kullandığı A11 bionic çipi tüm bu telefonlara fark atarak Geekbench testlerinde en yüksek puanı aldı. En yakın rakibi olan Samsung Note 8 6784 puan alırken, bir çok kritere göre verilen bu puanlamada iPhone X 10069 puan alarak Note 8’i geride bıraktı.

TEK ÇEKİRDEK TESTLERİNDE İLK 2 SIRA APPLE’IN

Birden fazla hız testine giren telefonların tek çekirdek hızları ölçüldüğünde ise ilk 2 sırayı iPhone x ve iPhone 7 Plus aldı. 3. sıraya ise Samsung Note 8 aldı. Apple kullanıcılarının telefonlarının ısınmayacağını ve hız sorunu yaşamayacaklarını bildikleri için Apple’ı tercih etme sebeplerinden biri de bu. Testlerde de görüldüğü gibi Samsung ve diğer amiral gemi telefonlar Apple’ın maalesef yanına dahi yaklaşamıyor. Hızı önemseyen kullanıcılar için sorunsuz çalışacak olan iPhone X’in yakın zamanda diğer kriterlere göre de testlerinin yapılacağı ve testlerde başarılı olacağına inanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın