iPhone X üretimine tedarikçi sorunu

Uzmanların iPhone X üretimi için yaptıları yorumlar çok çarpıcı. Uzmanlara göre iPhone X’in üretimine henüz başlanamadı.


Daha iPhone X çıkmadan önce bile var olan dedikodular iPhone X’in tedarikçi sorunu ile karşı karşıya olduğunu gösteriyordu. Apple’a yakın kaynaklardan alınan doğrulanmamış bilgilere göre Apple 3 Kasım’da satışa sunacağını belirttiği iPhone X’in henüz üretimine başlamadı. Sipariş almasına bu kadar az zaman kalmış olmasına rağmen henüz üretime başlanmamasının ürünlerin teslimat tarihlerini de etkileyeceği iddia ediliyor.

EN BÜYÜK PROBLEM OLED EKRANDA

Uzmanlar tarafından detaylandıran Apple’ın bu tedarik sorununun Super Retina OLED olarak bilinen dokunmatik ekrandan kaynaklandığı belirtiliyor. Samsung’tan sipariş ile gelen bu ekranlar Samsung’un bu ürünleri tam zamanında yetiştiremeyeceği şeklinde haberler mevcut. Samsung’un kendi içinde yaşadığı bir problemden dolayı mı yoksa Note 8’i yeni çıkartmış olmasından kaynaklanan bir pazarlama stratejisini mi uyguladığı henüz bilinmiyor. 999 dolarlık fiyat etiketine sahip olan iPhone X’i yaklaşık 400 dolarlık bir maliyeti bulunuyor ve bu maliyetin büyük bir çoğunluğunu Super Retina OLED ekran oluşturuyor.

IPHONE 8 İÇİN VERDİĞİ TARİHTE SORUN YOK

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan ve oldukça ilgi gören iPhone 8 için verilen tarih olarak herhangi bir gecikme yaşanmadı ve Apple söz verdiği tarihte iPhone 8’i piyasaya çıkarttı. Ancak iPhone 8’in yapısı hemen hemen iPhone 7’ye benzediği için ve Super Retina OLED ekran kullanmadığı için Apple’ın tedarikte zorlanmadığı belirtiliyor. Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Apple, iPhone X konusundan sözünü tutup tutamayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın