iPhone X varsayılan olarak bildirim önizlemelerini gizliyor

iPhone X, varsayılan olarak kilit ekranı bildirim önizlemelerini gizleyerek hassas iletilerin gösterimlerini gizliyor.


iPhone X kullanıcılarının ileride yaşayacağı sorunlardan bir tanesi de telefona gelen bildirimlerin telefon sahibi dışında başka kişiler tarafından okunmasını engelleme olacak. iPhone X’de standart olarak bu bildirimleri gizleyecek ve telefonun sahibi telefona bakana kadar da bildirimleri açmayacak. Daha önce, iPhone X’in kilit ekran bildirimlerini başkalarına göstermeyeceğini öğrenmiştik. Şu an kullandığımız iPhone’larda ise cihazınızın kilidi açılana kadar bildirimlerin gizli kalmasını sağlayabiliyorduk. iPhone X’te de iOS 11’deki bir değişiklik sayesinde diğer iPhone’larda olduğu gibi bildirimler gizlenebilecek. Taa ki Face ID ile cihazın kilidini açana kadar.

FACE ID VE TOUCH ID’DE BİLDİRİM NASIL GİZLENİR ?

Face ID’ye  yalnızca bir kullanıcı tanımlanabildiğinden mesajları ve uyarıları görüntülemek için mutlaka tanımlı olan kişinin kilidi açması gerekir. Peki bu özelliği nasıl aktif edeceğiz ? Eğer henüz bir iPhone X edinemediyseniz tabii ki Face ID olmadığı için bunun yerine bildirim önizlemelerini görüntülemek için parmak izi okuyucu Touch id’yi kullanmanız gerekiyor. Bunu yapmak için, Ayarlar uygulamasını açın. Bildirimler seçeneğine hafifçe dokunun. Önizlemeleri Göster’e dokunun ve Kilitli değilken seçeneğini seçin. Bundan sonra gelen tüm bildirimler ana ekranda sadece 1 Mesaj ya da 1 bildirim şeklinde görüntülenecektir. Ancak siz Touch id yada Face id ile telefonun kilidi kaldırırsanız, bildirimlerin özetleri karşınıza gelecek ve ilgili bildirim seçip uygulamaya girebileceksiniz.

Bunu kısa zaman sonra biz de iPhone X’te deneyeceğiz ve videolu anlatım ile sizlere sunacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın