iPhone X’i bekleyemeyen çoğunluk iPhone 8’e koşuyor

iPhone X’in çıkışına 2 aydan az bir süre kalmasına rağmen telefonu bekleyemeyenler iPhone 8 ve 8 Plus satışlarını uçurdu.


3 Kasım itibariyle internet ve mağaza satışlarının başlaması beklenen iPhone X bir çok potansiyelin rüyalarını süslüyor. Normalde eski modellerinin çıkış tarihlerini hep aynı tarihe denk getiren Apple bu sefer farklı bir pazarlama stratejisine gitti ve iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının çıkışını daha erken, iPhone X telefonunun çıkışını ise daha geç bir tarihe koydu.

GÜNLER ÖNCESİNDEN SIRAYA GİRDİLER

iPhone 8 ve 8 Plus için günler öncesinden sıraya giren bir çoğunluğun olduğu biliniyordu ancak bu çoğunluğun bazısı ekonomik açıdan pahalı olan iPhone X’in yerine daha uygun fiyatlı iPhone 8 almak isteyenler ve iPhone 8’in ilk videosunu çekmek isteyenler olarak ikiye ayrılıyor. Bazı Youtuberlar iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın ilk kutu açma videosunu Youtube’a eklemek için ödeme sırasında dahi kameralarını kayıtta tuttular.

IPHONE X BAŞKA BİR KULLANICI KİTLESİNE HİTAP EDİYOR

Hem ABD’li hem de dünyadaki diğer ülkelerde bulunan iPhone sevdalıları daha çok iPhone X’i bekliyor. Ekonomik açıdan daha uygun olan iPhone 8’in de tabiki yadsınamayacak bir kitle satın alıyor ancak gerçek iPhone kullanıcısı iPhone X’i bekliyor. ABD’de yapılan bir ankete göre yeni iPhone X’in 5000 dolar hatta 10000 dolarlık fiyat etiketine sahip olsa dahi alacak olan potansiyel alıcılar var. Tüketim toplumu yada ekonomik durumun iPhone X’e işlemeyeceği şeklinde kanıtlar olsa da dünyada bile asgari ücretle çalışan ama en son iPhone modelini kullanan bir çok insan mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın