iPhone X’i parçaladılar. Bakın içinden neler çıktı

Dün satışa çıkan iPhone X’i içindeki donanım ve bileşenleri görmek için parçalayan iFixit firması tüm detayları paylaştı.


Dünyanın en bilinen mobil cihaz tamirat ve onarım sistemlerinden biri olan iFixit, yeni iPhone X’in ailenin farklı bir seçeneği haline getiren önemli bileşenlerin bazılarını ortaya koydu. Aynı zamanda, iki hücreli L-şeklinde bir batarya bir dizi batarya ile çalıştığı kanıtlanan iPhone X’in bir diğer göze çarpan özelliği ise ailenin en büyük boyutlu akıllı telefonu iPhone 8 Plus’ın anakartından %70 daha küçük bir anakart kullanması.

iPhone 7 Plus gibi sağdan yanlamasına açılan kasa tipine sahip olan iPhone X, iki hücresi olan L şeklinde pil için alan sağlayan bir logic kartı da bünyesinde barındırıyor. Pillerin gücü ise 2716mAh. Apple iPhone X’i diğer iPhone’lardan ayıran en büyük özellik ise çift katlamalı kart yerleşimi olduğu görülüyor. Apple tarihinde ilk defa yerden tasarruf etmek için anakart ve bileşenlerini inceltip ikiye katlamış. Aslına bakacak olursanız oldukça gelişmiş bir teknolojinin ürünü olan bu katlama işlemi, hem iPhone X’e daha fazla alan bırakmış hem de batarya yerleşimini daha kolay bir hale getirmiş.

3GB SK Hynix LPDDR4x RAM, 64GB Toshiba yapımı flaş depolama, kablosuz şarj bobini, A11 Bionic SoC işlemci, Face ID’yi etkinleştiren TrueDepth kamera sistemi gibi bileşenleri de içeren iPhone X kasası adeta bir sabat eseri gibi konumlandırılmış.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın