iPhone X’in ekran görüntüsü alma sorunu ortaya çıktı

Stalkerlar yani sosyal medya araştırmacılarının başlıca işlevi olan ekran görüntüsü alma konusunda iPhone X meraklıları 2’ye bölünmüş durumda. Ancak ekran görüntüsü almak da oldukça kolay.


iPhone X’in 12 Eylül’de tanıtılmasından bu yana telefon hakkında birçok detay da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Zaman için merak edilen bütün konular ve soru işaretleri bir bir gideriliyor. Merak edilen konulardan birisi de ekran tasarımı nedeyile ilginç olacağı düşünülen ekran görüntüsü alma konusu. Ekran görüntüsü almak ise oldukça kolay. Klasikleşmiş home butonu kaldırıldığı için yapılması gereken tek şey sağ tarafta bulunan güç ve ses açma tuşlarına aynı anda basmak olacaktır.

TÜM EKRANIN GÖRÜNTÜSÜNÜ ALIYOR

Bilindiği gibi iPhone X’in üst bölümünde ahize, yüz tanıma sistemi, çeşitli sensör ve kameraların bulunduğu bir bölüm yer alıyor. Ancak bu bölümün yan taraflarında yine Super Retina adı verilen OLED ekranlar mevcut. Tamamen elips şeklinde olan bu ekran üzerinden ekran görüntüsü almak istediğinizde ise tüm telefonun ekranının görüntüsünü alıyor. Yani sol ve sağ üst bölgede bulunan ekranların da görüntüsü alınmış oluyor. Bunu bir hata olarak gören teknoloji meraklıları bu hatanın bir iOS güncellemesiyle giderileceğine inanıyor.

TÜM ANLIK BİLGİLER BURADA GÖSTERİLİYOR

Ancak bu konu hakkında tam tersini düşünenler de yok değil. Sağ ve sol üst bölgenin şarj durumu, saat , operatör sinyal durumunu gösterdiği düşünülürse, ekran görüntüsünü almak isteyen kullanıcıların bu bilgileri de ekran görüntüsü içende yer almalarını isteyebilir. Stalker dediğimiz sosyal medya araştırmacıları için çok da önemli görülmese de bu bilgilere ihtiyaç duyan bir çok kullanıcı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın