iPhone X’in fiyatını gören küçük dilini yutacak

Türkiye’ye ne zaman geleceği belli olmayan iPhone X’in ülkemizde satış fiyatının bir hayli el yakacağı tahmin ediliyor. 5 bin liranın üstünde satışa çıkacak yeni iPhone X için vatandaş ayağını yorganına göre uzatma kararı aldı.


iPhone X tanıtıldığı andan itibaren bütün dünyanın aklına Steve Jobs geldi. Steve Jobs hayatta olsa böyle bir telefon üretir miydi diye kendimize soruyoruz ama maalesef Apple’ın yönetim kurulu kadar yüz güldüren bir cevap veremiyoruz. Steve Jobs cep telefonlarının büyük ekranlı olmasını istemiyordu ve Apple’ın da bu tür bir telefon üretmeyeceğini söylüyordu. Son 2 yıldır Apple bu geleneği iyice bozdu ve büyük ekran telefon üretti. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni çalışma alanında açtığı Steve Jobs tiyatrosunda yaptığı etkinlikte sadece büyük ekranı olan bir telefon modeli tanıtıldı. Bu telefon modeli 5.5 ekrana sahip olan iPhone X oldu.

IPHONE X TEK BİR EKRAN BOYUTU SEÇENEĞİYLE SATILACAK

iPhone X satın almak için Türkiye’de henüz tarih belli değil ki şuan birçok yabancı ülkede de tarih net değildir. iPhone X’de parmak izi okuyucusu yerine yüz tanıma sistemi getirildi ve bu sistem hem lansmanda, hem de sonrasında sorun çıkardı. Apple mühendisleri bu sorun üzerinde çalışıyorsa telefonun gelmesi yeni yıla kadar uzayabilir çünkü Tim Cook’un açıklamasına göre bu yeni yüz tanıma sisteminin, parmak izi okuyucusundan da güvenli olduğu söylenmişti.

Geçtiğimiz günlerde rekor fiyatlara satılan Android telefonları sizlere tanıtmıştık. Şimdi ise ortaya çıkan bir durum hepimizi çok şaşırttı çünkü kulislere iPhone X fiyatının 9 bin lira civarlarında olacağı söyleniyor. iPhone 7’nin fiyatlarının düşmesi elbette birçok teknoloji meraklısını sevindirmiş olsa da bu hamlenin iPhone 8 için yapıldığı ve iPhone X’in çok daha yüksek fiyata satılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın