iPhone X’in gelişi Aralık ayını bulabilir

Geçtiğimiz ay tanıtımını gerçekleşen iPhone X’in tanıtım esnasında 3 Kasım’da satışa çıkarılacağı açıklanmıştı. 27 Ekim’de ön siparişe açılması beklenen telefon hakkında satışın erteleneceği konusunda iddialar geliyor.


Apple bu ayın sonunda ön sipariş ile satışa başlanacağı ve 3 Kasım’dan itibaren de iPhone X modelinin dağıtımını yapacaklarını vaad etmişti. Ancak gelen son bilgilere göre Apple bu sözünü tutamayabilir. Apple’a yakın kaynaklar tarafından edinilen bilgilere göre iPhone X’in üretim bandında sorunlar var ve bu sorun da telefonun çıkış tarihini etkileyebilir.

ÜRETİM BANTLARINDAN EKSİK ÜRÜN ÇIKACAK

Brightwire isimli bir haber ajansının haberine göre iPhone X’in üretim bandında %10’luk bir aksama mevcut. Bu aksama da 1 milyona yakın cihaza denk geliyor. Yani iPhone X satışa sunulduğu an itibariyle ön sipariş veren 1 milyon kullanıcı telefonlarını daha geç bir tarihte teslim alacaklar. Bu haberlerin resmi bir açıklama olmadan yayınlanması tabii ki sorunun çözülemeyeceği anlamına gelmiyor ancak Apple tarafındaki bu sorun uzun zamandan beri konuşuluyor.

APPLE DAHA ÖNCE GECİKME YAŞAMADI

Apple şimdiye kadar ürettiği hiçbir cihazda hatırı sayılır bir gecikme yaşamamasıyla tanınıyor. İlk önceleri Samsung’tan gelen OLED ekranların siparişlerinin ellerine ulaşamamasından dolayı sorun yaşadıkları tahmin ediliyordu ancak anlaşılan üretim bandında başka problemler de mevcut. Apple gibi büyük bir firmanın ürünlerinin teslimatında gecikme sorunu yaşamamak için elinden geleni yapacağına ve Aralık ayına sarkıtmayacağına inanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın