iPhone X’in gelişinde yeni sorunlar ortaya çıktı

Öncelikle tedarik sorunlarıyla boğuşan Apple, iPhone X için ağrılı süreçlerden geçiyor. İşte detaylar


3 Kasım’da başta ABD olmak üzere tüm dünyada satışa başlanması beklenen iPhone X hakkında son dönemi kapsayacak şekilde derlenmiş iyi ve kötü haberler gelmeye devam ediyor. Eğer piyasaya çıktığı zaman iPhone X’i satın almak istiyorsanız bu haberleri mutlaka okumalısınız.

IPHONE X İÇİN İYİ HABERLER

Görünüşe göre anten ve geniş açılı arka kamera için esnek baskılı devre kartlarını içeren tedarik sorunu ve Samsung’tan sipariş edilen Super Retina OLED ekran sorunu çözülmüş durumda. Apple’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, yapılan analizlerde herhangi bir tedarik sorunu kalmadığı ve iPhone X’in tedarik eksikleri nedeniyle satışa çıkmasının gecikmeyeceği bildiriliyor.

IPHONE X İÇİN KÖTÜ HABERLER

iPhone X’lerin üretiminde herhangi bir sorun yok ancak ülkelere gönderilme ve sevkiyat konularında sorunlar olabilir. MacRumors isimli siteye göre Apple ürettiği iPhone X’lerde sadece 2-3 milyon adedini dağıtacak. Normal şartlarda yılın 4.çeyreğinini sonunda tüm ihtiyaçları karşılaması için 30-35 milyon adet iPhone X üretim göndermesi gerekiyor. Kısacası bizim açımızdan iPhone 8’in bile tanıtımdan bir buçuk ay sonra Türkiye’ye geldiğini düşünecek olursak, iPhone X’in Türkiye’deki çıkış tarihi bu yılın sonlarını da geçecek hatta 2018’in ilk çeyreğine kadar sarkacak görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın