iPhone X’in pil ve kullanım süreleri sızdırıldı

iPhone 8 ile kullanım süresi açısından iyi geri bildirimler alan Apple, iPhone X’te tam tersi beklense de yeni çıkarttığı modellerden daha iyi batarya sürelerine sahip. İşte nedenleri:


iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın satışa sunulması ve bataryalarına göre kullanım sürelerinin ortalamalarda olması, aynı kullanım sürelerini iPhone X’te de olabileceği tahmin ediliyordu ancak gelen sızıntı haberlere göre iPhone 8 ve 8 Plus, iPhone X ile aynı bataryayı kullanmıyor. Satışa çıkan her 2 modelin batarya boyutları ve gücüne göre iPhone X’in bataryası daha büyük ve daha yüksek kullanım sürelerine imkan sağlıyor.

TENAA tarafından gelen habere göre iPhone X, 2,716mAh gücündeki bir batarya ile çalışacak. Bu batarya Samsung S8 ve iPhone 7 ile karşılaştırıldığında daha az güce sahip ancak iPhone X’in daha az pil tüketmesinin de bazı sebepleri var.

KULLANILAN MALZEMELER DAHA AZ PİL TÜKETİYOR

iPhone X’in geçtiğimiz günlerde sızan iç yapısında kullanılan materyalleri, eski iPhone modellerine ve Samsung S8 modeline göre daha az pil tüketiyor. Özellikle Super Retina adı verilen OLED ekran neredeyse çerçevesiz olarak kullanılıyor olsa da eski ekranlara göre daha az pil tüketiyor. 5.8 inçlik ekranın yanı sıra bir diğer pil tüketen entegrasyon ise yüz tanıma sistemi olacak. Ancak korkulacak bir durum yok. Apple bu yeni batarya formuyla şu an iPhone 8’de kullanılan 8 saatten fazla konuşma süresi vaadeden bataryasından çok daha iyi bir performans sergileyecek. iPhone 8’in bataryası yapılan testlerde mükemmel ünvanı alarak iyi bir performans sergilemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın