iPhone X’in tüm yeni özellikleri belli oldu

Tanıtımının yapılmasına çok az bir süre kalan yeni iPhone X ve iPhone 8’in özellikleri de sızmaya devam ediyor. Bir çok yeni özelliğe sahip olacak olan yeni iPhone bir çok konuda akıllı telefon sektöründe çığır açacak.


12 Eylül’de tanıtılacak olan yeni iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin tanıtılmasına 1 gün kala neredeyse tüm özellikleri belli oldu. Çok radikal bir değişiklik olmazsa telefonda çığır açan yeni özellikler olacak. Uzun süreden beri gizlilik için oldukça çaba harcayan Apple, sonlara doğru firmaya yakın kaynaklar tarafından sızdırılan haberleri engelleyemedi.

AMİRAL GEMİ IPHONE X OLACAK

Etkinlikte 3 adet telefonun tanıtılacağı ön görülüyor. Bu telefonlar daha küçük boyutlarıyla iPhone 8, daha büyük boyutlarıyla iPhone 8 Plus ve tasarım açısından daha prestijli olan iPhone X olacak. iPhone X, iPhone’nun 10 yıla özel olarak satışa sunulacak. Yeni özelliklerle bir çok eski özelliği bünyesinden çıkartan yeni iPhone beklenenden fazla ve farklı özelliklere sahip olacak.

ÇIĞIR AÇAN YENİ ÖZELLİKLERLE GELİYOR

En büyük değişikliklerden biri artık iPhone’larda 3 nesilden beri kullanılan Touch id özelliğinin kullanılmayacak olması. Touch id yerine ödeme yapmalarda, telefonun kilidini açmakta ve Touch id’nin kullanıldığı diğer alanlarda yüz tanıma sistemi olan Face id özelliği kullanılacak. Telefonun işlemcisi de bugüne kadar daha önce hiçbir telefonda kullanılmamış 6 çekirdekli A11 yongalı işlemci olacak ve bu işlemciyi neredeyse standart bir bilgisayarda yer alan ramler destekleyecek. iPhone 8’de 2 GB ram kullanılacakken, iPhone 8 Plus ve iPhone X’de 3 GB ram kullanılacak. Bir diğer üstün özellik ise yeni iPhone’lar kablosuz şarjı destekleyebilecek ancak kablosuz şarj aparatının ayrı satılacağı tahmin ediliyor. Kamerasında da ciddi bir değişikliğe uğrayacak olan iPhone, 12 MP arka, 7 MP ön kameraya sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın