iPhone X’in yüz tanıma sistemi Face id, batarya seviyesi %10’un altında ise çalışmıyor

Apple yüz tanıma sistemi face id’yi nasıl kullanacağımızı gösteren bir kılavuz yayınladı. İşte Face id hakkında bilmeniz gerekenler


Apple, Face ID yüz tanıma sistemi hakkında daha fazla bilgi sağlamak için iPhone X sahiplerine özel bir dokümantasyon paylaştı. Kılavuzda birçok konuya değilinilmiş ancak en göze çarpanı iPhone X’in pil seviyesi %10’dan daha aşağıda ise yüz tanıma sistemi face id çalışmıyor ve kullanıclar iPhone X’lerine giriş yapmak istediklerinde sadece daha önceden belirttikleri telefon şifresini girmeleri gerekiyor. Başka bir deyişle, iPhone’unuz düşük güç moduna geçtiyse, parolayı manuel olarak girmeniz, cihazın kilidini açmak için tek yol gibi görünüyor.

APPLE FACE ID YÜZ TANIMA SİSTEMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Apple ayrıca, Touch ID’de olduğu gibi Face ID cihazınızı açtıktan veya yeniden başlattıktan sonra çalışmayacağını ve bunun yerine şifrenin sorulacağını söylüyor. 48 saat içinde en az bir kez cihazın kilidini face id ile açmadıysanız, telefon face id’yi devre dışı bırakıyor ve elle manuel olarak parola girmenizi istiyor. Face ID, yüz eşleştirmesi için başarısız beş girişimden sonra otomatik olarak  kilitleniyor ve parola girilmeden de açılmıyor.

FACE ID PERFORMANSINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Face ID birçok güneş gözlüğü ile çalışıyor. Belirli ışık türlerini engellemek üzere tasarlanmış güneş gözlüğü takıyorsanız, güneş gözlüğü TrueDepth sensörler tarafından kızılötesi ışığı engelliyor olabilir. Güneş gözlüğü olmadan Face ID’yi deneyerek telefonu açabilirsiniz ancak bu tür bir gözlük takarken açmak zorundaysanız farklı konumlardan face id’yi etkinleştirmeyi tekrar tekrar deneyebilirsiniz.

Şimdiye kadar Face ID’nin performansıyla ilgili şikayetler oldukça az. Ancak telefonun daha büyük kitlelere de ulaşmadığını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz? Firmalar reklam için farklı işlemler yaparlar. Bu …

Bir cevap yazın