iPhone X’te nasıl ekran görüntüsü alınır ? Resimli olarak anlattık

iPhone X’te ekran görüntüsü alma konusu eski iPhone’lara göre biraz daha farklı. İşte iPhone X’te ekran görüntüsünün nasıl alınacağı anlatan yazımız.


Geçmişte iPhone’da bir ekran görüntüsü almak, üretilmiş olan her yeni iPhone modelinde aynı olan basit bir işlemdi. Güç düğmesine ve Home düğmesine aynı anda basılarak alınan ekran görüntüsü direk olarak Galeri ve fotoğraflar bölümüne kaydoluyordu. Son 10 yılın en iyi iPhone’u olarak tanımlanan iPhone X’te ise durum biraz daha farklı.

Yeni iPhone X’te ekran görüntüsü almak ise o kadar da zor değil. Sağ tarafta bulunan ve Siri’yi de çalıştır yan tuş ile sol tarafta bulunan ses yükseltme tuşuna aynı anda bastığınızda iPhone X ekran görüntüsünü kolayca alabiliyor. Her ikisine birden aynı anda basmak ekranın bir görüntüsünü fotoğraflara kaydeder ve sol alt köşede size bir önizleme ile gösterir.

Eğer yanlışlıkla bir ekran görüntüsü aldıysanız ve kullanmak istemiyorsanız da ekran görüntüsünü aldıktan sonra çıkan ön izlemeyi hızlıca sağa kaydırırsanız, görsel fotoğraflar bölümünde kaydolmaz ve silinir.

Biçimlendirme

Ekran görüntüsünü bilerek aldıysanız ve görsel ile bir işlem yapmak isterseniz, ekranın sol alt tarafındaki önizleme görüntüsüne dokunabilirsiniz. Böylelikle açılan ekran görüntüsü görselinde istediğiniz kırpma, fırça, kalem ve renk değişimlerini kolayca istediğiniz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kaydetme ve Paylaşım yapma

Ekranın sol üst tarafındaki “Bitti” kelimesini tıklayarak ekran görüntüsünü kaydedebilir veya silebilirsiniz. Ekran görüntüsünü bir başkasıyla paylaşmak veya Dosyalara kaydetmek isterseniz, Paylaş simgesine basabilir ve ardından ilgili hizmeti seçebilirsiniz. Kaydettikten veya gönderdikten sonra Bitti’yi tıklayabilir ve ekran görüntüsünü artık istemiyorsanız silebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın