iPhone’lara FM Radyo gelmesi için Apple’a baskı yapılıyor

İletişim komiteleri tarafından gelen bilgilere göre iPhone’lara kolaylıkla FM Radyo entegre edilebiliyor. Konu hakkında Apple’ın ne yapacağı ise merak konusu.


Spotify ve Apple Music gibi çevrim içi müzik dinleme uygulamaları çıkmadan önce birçok telefonda var olan FM Radyo uygulamaları akıllı telefonlar çıkmaya başladıktan sonra yok olmaya başladı. ABD Federal İletişim Komisyonu, radyo uygulamalarının üstün bir teknoloji gerektirmediği ve akıllı telefonlardan önce zaten var olduğu biliniyor açıklaması yaptı ve sunduğu raporda iPhone’un üç temel kablosuz ağını destekleyen bir iletişim modülü kullandığını açıkladı. Diğer bir açıklamada ise “Apple’ın akıllı telefonu iPhone olağanüstü bir cihaz ve birçok şeyi mükemmel yapabiliyor. Umarız FM özelliklerinin de aktive edilmesiyle tüm dünyadaki müşterilerinin daha iyi bir hizmet almalarını sağlayabilirler. ” şeklinde açıklama yapıldı.

Doğal afetlerde hayati önem taşıyor

Doğal bir felaket sırasında kablosuz ağlar çöktüğünde, FM sinyallerini etkinleştiren akıllı telefonlar afetzedeleri hayat kurtaran bilgilere ve hayati bir erişim hakkına sahip olma olanak tanıyor. Apple’ın yazılım güncellemesi ile iPhone’ların içinde bulunan ve pasif olarak duran FM Radyo çiplerini aktif etmesi mümkün değil ancak bundan sonra çıkartacağı telefonlarda bu özelliği sunması da oldukça kolay. Bakalım Apple bu konuda nasıl bir çalışma gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri İspanyolcadan Türkçeye çeviri işleriniz var? Eğer sizin de bu çeşit işleriniz varsa …

Bir cevap yazın