iPhone’nun içi 10 senede büyük değişime uğradı

10 sene evvelki iPhone’nun kapak içi ile yeni iPhone 8’i karşılaştırıyoruz. İşte muhteşem değişim.


Bloomberg ve iFixit sitelerinin ortak haberine göre 10 sene içinde iPhone’un için amatör bir tasarımdan profesyonel bir tasarıma doğru büyük bir değişim yaşamış. Siteler üzerinden paylaşılan yüksek çözünürlüklü fotoğraflara göre ilk iPhone sarı mekanik bantlar ile çevrili iken, yeni iPhone 8’in içi oldukça düzenli ve metal malzeme ile parçalar birbirlerinden ayrılıyor. Ayrıca yeni iPhone’da bulunan parçalar özel korumalar ile kapatılırken üzerilerine de hangi parça oldukları yazılmış.

BATARYALARDA BÜYÜK DEĞİŞİM MEVCUT

iPhone Original olarak tanımlana ilk iPhone batarya açısından döneminin en başarılı sonuçlarını çıkartıyordu. 1400 mAh gücündeki ilk iPhone 8 saatlik konuşma süresi, 6 saatlik web kullanımı, 7 saatlik video oynatma veya 24 saatlik ses çalma kullanımlarına izin veriyordu. Bunun yanı sıra günümüz en son iPhone’u iPhone 8 1812 mAh gücünde ve bu süreleri fazlasıyla aşıyor. Ayrıca ilk iPhone’da bulunan ve sarı bandın arkasında kalan 4/8/16 GB’lik depolama alanı gayet amatörce yerleştirilmiş ancak yeni iPhone’da bu alan siyah bir korumanın altında yerini almış.

iPHONE 3G VE 3GS ARASINDA ÇOK FARK YOK

iPhone’ların ünlenmesinde oldukça etkisi olan iPhone 3G modeli ile bir üst versiyonu olan 3GS arasında ise parçaları koruyan bir metal farklılığı var. Apple gelen şikayetlere göre bir geliştirme yapıp bu parçaları korumak için metal bir kapak eklemiş olmalı. Kısacası 10 yılda hem teknolojik hem de tasarım olarak birçok yenilik yapılan iPhone’lar dış kısımlarında olduğu gibi bizim görmediğimiz iç kısımlarda da yenilenmiş ve gelişmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi PS4’ü almalıyım

PlayStation markası ilk olarak 1994’te hayatımıza girdi ve günümüze kadar evrimini sürdürdü. Oyun sektörünün hızlı …

Bir cevap yazın