İşlemci Devi Qualcomm Yeni Orta Segment İşlemcisi Snapdragon 636’yı Tanıttı

Qualcomm yeni orta segment işlemcisi olan Snapdragon 636’yı tanıttı.


İşlemci devi Qualcomm 2018 yılında orta segment akıllı telefonlara güç verecek olan yeni işlemcisi olan Snapdragon 636’yı tanıttı. Snapdragon 630 modeline göre önemli performans iyileştirmeleri ve daha uzun süren pil ömrü sunan Snapdragon 636 ayrıca çok daha hızlı LTE bağlantılarını destekliyor.

Cihaz performansında yüzde 40 oranında performans artışı sağlayacak olan Qualcomm’un yeni işlemcisi ayrıca FHD+ ekranlar için de destek sunuyor. Gelişmiş oyun ve grafik performansı için Qualcomm TruPlatte ve Qualcomm EcoPix teknolojileriyle birlikte gelen Snapdragon 636 ayrıca daha güçlü grafik işlem birimi olan Adreno 590 ile birlikte geliyor.

Snapdragon’un orta segment işlemcisi olan Snapdragon 636 ile birlikte artık LTE bağlantı noktasıyla 600 Mbps indirmeler sağlanabilecek. 24 megapiksele kadar kamera desteği sunacak olan Snapdragon 636’nın kasım ayından itibaren üreticilere sunulması bekleniyor.

Kağıt üzerinde günümüz üst seviye işlemcilerine kafa tutan Qualcomm Snapdragon 636 ile birlikte gelecek yıl akıllı telefon pazarında nasıl gelişmeler yaşanacağını zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …

Bir cevap yazın