iTunes’un bozuk dosya veya yedekleme hatası sorunu çözülüyor

Eski iPhone yedeğinizi yeni iPhone’nunuza yüklerken yaşayacağınız bozuk dosya ve iTunes yedekleme hatalarının nedenlerini ve çözümlerini sizler için araştırdık.


iPhone 8, 8 Plus ve hatta iPhone X almayı düşünen kullanıcıların muhtemelen başına gelecek olacak iTunes bozuk dosya veya yedekleme hatası bir çoğumuzu vurabilir. Telefonumuzun yedeğini eski iPhone’dan yeni iPhone’a aktarırken çeşitli sorunlar yaşayabiliriz. Kısa bir ön görüyle bu hataları nasıl gidereceğimizi sizler için açıklamak istedik.ç

EN BÜYÜK PROBLEM ESKİ SÜRÜM KULLANIMLARI

Şu an güncel olarak iOS 11.0.1 mobil işletim sistemini kullanıyoruz ve yeni alacağımız iPhone modeli fabrikadan güncellenmiş olarak gelmeyecek ve muhtemelen standart güncelleme almamış bir iOS 11 ile çalışmaya başlayacak. İşte sorun da buradan kaynaklanıyor. Eğer güncel olarak kullandığınız eski iPhone, satın aldığınız yeni iPhone’dan daha yüksekse maalesef çoğu zaman iTunes bozuk dosya veya yedekleme hatası bildirimi alacaksınız. Çünkü iTunes sadece aynı sürümlerin yedeklerini geri alır ve telefona yükler. Biraz saçma da olsa maalesef bu çoğu kullanıcı tarafından denenmiştir.

ÇÖZÜM GÜNCEL SÜRÜMÜ İNDİRMEKTE

Yeni bir iPhone aldınız bu iPhone 7, 7 Plus, 8, 8 Plus ve hatta iPhone X bile olabilir. Eski iPhone’nunuzdaki yedeği yüklemeden önce mutlaka eski telefonunuzdaki iOS ile yeni iPhone’nun iOs’unun aynı sürüm olduğuna dikkat edin. Güncel son sürüm bir iOS kullanıyorsanız yedeklemeyi yeni telefona atmadan önce mutlaka yeni telefonun da iOS’unu güncelleyin. Böylelikle sorun ortadan kalkacaktır. Türkiye’ye geldikten sonra satılacak olan neredeyse tüm iPhone’larda bu sorunu yaşayacak kullanıcılar olacağını ön görsek de bunu yaşamayacak olan kullanıcıların da olacağı aşikar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın