Jony Ive’a Göre iPhone Kullanıcıları iPhone’larını Yanlış Kullanıyor

Apple’ın tasarımcısı Jony Ive’a göre kullanıcılar iPhone’ları yanlış kullanıyor.


Apple’ın Baş Tasarım Yöneticisi Jony Ive katıldığı etkinlikte kullanıcıların iPhone’larını yanlış kullandıklarını ifade etti.

Ive’a göre kullanıcılar iPhone’un özelliklerini yanlış kullanmıyor ancak iPhone ile birlikte diğer akıllı telefonları gereğinden fazla kullanarak büyük bir hata yapıyor. Akıllı telefonların artık vücudunumuzun bir parçası olmasını eleştiren Ive, akıllı telefonlarını fazla kullanan insanların ilerleyen süreçte sağlık ya da psikolojik problemler yaşayabileceğini dile getirdi. Apple’ın sevilen ürünlerinin tasarımcısı olan Ive ayrıca akıllı telefonların insan yaşamını kolaylaştırmak için üretildiğini ve bu ürünlerin kullanımının bağımlılığa dönüşmemesi gerektiğini belirtti.

Araştırmalar Ive’ı Doğruluyor

Çocuklarının iPhone ve iPad kullanma sürelerine sınır getirmesiyle bilinen Ive’ın bu açıklamalarının doğruluğu çeşitli araştırmalar da ispatlanmıştı. Yapılan araştırmalarda ortalama bir kullanıcının akıllı telefonlarına günde 2.617 kez dokunduğu sıkı kullanıcıların ise akıllı telefonlarına ortalama olarak 5.400 kez dokunduğu ortaya çıkmıştı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook da geçtiğimiz günlerde Jony Ive’ın açıklamalarına benzer açıklamalarda bulunmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Translate – Dijital Çeviri Keyfini Yaşayın!

Apple kaliteli ürün ve hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, yaptıkları yeni çeviri programı ile …

Bir cevap yazın