Kimler Sizlere Ehliyet Sorabilir, İsteyebilir?


Araba ve motorlu taşıt kullanmak isteyen herkesin ilk yapması gereken şey ehliyet almaktır. Ehliyet günümüzde hayati önem taşıyan bir niteliktir. Acil bir işiniz olduğunda, yeni bir taşıt almak istediğinizde, seyahat etmek istediğinizde veya şehir içi trafiğe çıkacağınız da araba kullanmayı bilmek yetmez. Ehliyet sahibi olmak gerekir. Sizlere ehliyeti taşıt üzerindeyken polis, asker yada jandarma sorabilir. Yeni bir işe girdiğinizde yapacağınız iş, seyahat gerektiriyor ise ve kurumunuz taşıtları var ise iş verende ehliyet ve aktif sürücülük eğitimi var mı diye sorabilir.

Ehliyet Nasıl Alınır?

Ehliyet sürücü kursları aracılığı ile alınır. Sürücü kursuna kaydınızı yaptıktan sonra eğitimler ve sınavlar olmak üzere 2 aşamalı bir program ile eğitime alınırsınız. Bu eğitim içerisinde hem araba kullanmayı öğrenmek hem de araba kullanırken kurallara uymak konuları yer alır.

Ehliyet Almanın Şartları Nelerdir?

Ehliyet almanın bazı şartları vardır: Bu şartlar, Yaş şartı, sınav şartı, sağlık şartı, adli sicil kaydı şartı, deneyim ve öğrenim şartı olarak sıralanabilir. M, A1, B1, türleri kullanılacak ise 16, A2, B, BE, C1, C1E, F ve G18 türleri kullanılacak ise 18, A / Gücü 15 kilovatı aşan üç tekerlekli motosikletler kullanılacak ise 20 / 21, C, CE, D1 ve D1E taşıtları için 21 iken

D Ve DE Taşıtları İçin Aranılan Yaş Kriteri 24’tür.

Ehliyet almak için öğrenim şartı ilkokul seviyesinde öğrenim görmüş olmaktır. Okur yazar olmayan yada ilkokul diploması olmayan kişiler ehliyet alamaz. Sağlık şartı ise doktordan alınacak ehliyet almaya uygundur içerikli sağlık raporudur. Sağlık raporu olmadan ehliyet alımı mümkün olmayacaktır. Sınav şartı 2 aşamalıdır, yazılı ve test sınav olarak ehliyet almak isteyenler bu iki aşamalı sınavları geçtikleri taktirde ehliyet almaya hak kazanırlar. Tüm koşullar sağlandığından kişi ehliyet alabilir.

Ehliyet Nereden Alınmalıdır?

Ehliyet, güvenilir, işinde uzman, eğitmenleri deneyimli, kaliteli ve müşterisine saygılı sevgili kurumlardan alınır. Tüm ehliyet alma işlemleri, aklınıza takılan sorular için guvensurucukursu.com.tr sitesinden bilgi alabilir, Denizli sürücü kursu fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güven Sürücü Kursunda Neler Var?

Güven sürücü kursu uygun fiyatları, kaliteli hizmetleri ve uzman kadrosu ile ehliyet almak isteyen herkesi beklemektedir. Site üzerinden kursu online sanal 3-d görüntüleyebilir. Tc kimlik numaranız ile girdiğiniz sınavların sonuçlarını online öğrenebilir, kendinizi denemek amacı ile online ehliyet sınavı uygulamasını kullanabilirsiniz. Güven sürücü kursu, direksiyon eğitimi ve sınav randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Site üzerinden, ehliyet sınıflarına, ders başlama tarihlerine ulaşabilir ve sitenin ziyaretçi yorumlarını okuyabilir ve kurumun fotoğraflarını görüntüleyebilirsiniz. Güven sürücü kursu bunların yanı sıra kayıp ehliyet işlemleri ve yabancı ehliyet geçerliliği gibi konularda da siz değerli müşterilerine yardımcı olmaktadır. Ehliyet almak için kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Kaynak : Guvensurucukursu.com.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaşe Nedir?

Özel ve kamu kurumlarında hazırlanan evrakların, kurum ya da kişiler tarafından onaylandığını gösteren, mürekkepli baskı …

Bir cevap yazın