Kirin 970 işlemci ile yüksek hızlı internet

Huawei için geliştirilen ve bundan sonraki üst segment modellerde kullanılacak olan Kirin 970 işlemci yüksek internet hızlarına ulaşarak dikkat çekiyor.


Huawei’nin üst segment ile yarışacak olan akıllı telefonlarında kullanılması planlanan Kirin 970 işlemcisinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Kirin 970 işlemci yüksek indirme hızlarıyla diğer rakiplerine üstünlük sağlamayı hedefliyor. IFA 2017’de tanıtımı gerçekleştirildikten sonra sızıntı haberlere de oldukça konu olan işlemcinin internet kullanım ve indirme hızları da basına yansıdı. Oldukça başarılı sonuçlar elde eden işlemci diğer markaların kullandıkları işlemcilerle yarışa girmeye hazırlanıyor.

İLK OLARAK MATE 10 MODELİNDE KULLANILACAK

10 nm hıza sahip olan ve içinde 8 çekirdek bulunan Kirin 970 işlemcisinin Huawei’nin yeni amiral gemi telefonlarında kullanılacağı daha öncesinde biliniyordu. Ancak gelen haberler arasında bu işlemciyi kullanacak olan ilk akıllı telefonun Huawei Mate 10 modeli olduğu anlaşıldı. İşlemci ayrıca yapay zeka kullanıyor ve internete bağlantı hızları da oldukça performanslı. İçinde dahili modeme sahip olan Kirin 970 işlemci 1.2 Gbps indirme hızına ulaşabiliyor.

RAKİPLERİNDEN FARKI BAĞLANTI HIZLARI

Bünyesinde LTE Cat 18 modemin yer aldığı işlemci testlerde rakiplerine fark atıyor. Örneğin Samsung, HTC ve LG gibi akıllı telefon üreticileri cihazlarında daha çok Snapdragon 835 işlemcisi kullanıyor ve bu işlemcinin içinde LTE Cat. 16 modem bulunurken Huawei’nin yeni işlemcisi olan Kirin 970, LTE Cat. 18 modem kullanıyor. Bu farklılık da indirme ve bağlantı hızlarında inanılmaz bir farklılık yaratıyor. Ülkemizde henüz 1.2 Gbps indirme hızlarına erişemiyor olsak da maksimum derecede verim alınabilecek bir işlemci olarak yorumlanan Kirin 970, Mate 10 modeline güç vererek iyi bir kullanım sağlayacağa benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın