Kısa Sürede Önce Batacağı Söylenen HTC Yükselişe Geçti

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC’nin kısa süre önce batacağı söylense de gelen son raporlara göre HTC hisseleri önemli bir artış kaydetti.


Tayvan merkezli teknoloji devi HTC’nin uzun süredir batacağı yönünde haberler yapılıyordu. Ancak Google’ın Pixel akıllı telefonlarının üretimini almasıyla ve etkili bir amiral gemisi tanıtmasının ardından HTC’nin hisseleri yükselişe geçti. Son olarak Google tarafından satın alınan şirketin hisse fiyatları tavan yaptı.

Google’ın Pixel ve Pixel 2 akıllı telefonlarının üretimini ve sevkiyatını aldıktan sonra Eylül ayında 215 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Google’ın özellikle Pixel 2 akıllı telefonlarının kullanıcılar tarafından çok sevilmesiyle birlikte Pixel 2 akıllı telefonlarının üreticisi olan HTC’de iyi bir gelir elde etti.

Hisse gelirlerini arttıran HTC’nin ayrıca yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. HTC’nin satışta olan son amiral gemisi HTC U11’in gelişmiş özelliklere sahip modeli olacak olan HTC U11 Plus modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

HTC U11 Plus İyileştirilmiş Ekran Kasa Oranıyla Gelecek

HTC’nin yeni amiral gemisi olan olacak HTC U11 Plus günümüz amiral gemileri gibi 18:9 ekrana sahip olacak. Bilindiği gibi bu senenin önde gelen amiral gemileri LG V30, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ gibi ekrana sahip olması bekleniyor.

HTC’nin yeni amiral gemisini ne zaman satışa sunacağı ise şimdilik bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın