Kolay yoldan yazılımcı olmak için 2 altın yol

Sevmediğin bir işe kölelik yapmaktan sıkıldınız mı? Kariyer basamaklarında sıkışıp kaldınız mı ? Müdürünüzden nefret mi ediyorsun? Bunların bir çözümü var. Hiç bilginiz olmadan yazılımcı olabilirsiniz. İşte detaylar.


Sadece 2015 yılı içinde 7 milyon yazılımcı arayan iş ilanı bulunuyordu. Bu iş ilanlarında kodlama becerisinin temel alındığı sektörlerde hala da oldukça büyük bir boşluk var. Yazılım mühendislerinden web sitesi düzenleme ve geliştirmeye tüm sektörlerdeki şirketler, yeni ürünler geliştirmek, sistemlerini korumak ve sorunları çözmek için teknik yazılım uzmanlarına ihtiyaç duyarlar. Aşağıda yer alan maddeler ile tam kapsamlı bir yazılımcı olmanın 2 altın kuralı yer alıyor. Kulak verin ve bir altın bileziğiniz daha olsun;

KOD PAKETLERİNİ ÖĞRENİN

Kodlama denilen yazılım dili sınırsız sektöre hitap eden ve çok sayıda araç, teknoloji ve dil içeren bir terimdir. Yapmanız gereken ise oldukça basit. Sosyal medyada yada çeşitli internet sitelerinde boş zaman harcıyorsanız yada kitap okumayı seviyorsanız bu süreçlerden biraz kısarak kendinize minimum 105 saatlik bir kodlama öğrenim paketi satın alabilirsiniz. Bu paketlerin içeriğinde genellikle bulunan JavaScript, HTML5, CSS3 dilleri temelde ilk başlangıç olarak size yeterli olacaktır. Sonrasında MySQL ve AngularJS gibi yönetim araçlarına başlayabilir ve iyi bir altyapı kurabilirsiniz.

KODLAMA YAPARAK KENDİ PROGRAMINIZI YAZIN

Kodlama bilmeyen herkes, kodlamanın zor bir dil olduğunu savunur ancak komutlar ve araçlar aslında tek tiptir. Ana mantaliteyi kavrayan herkes kendi programını, oyununu yada aplikasyonunu yazabilir. Yukarıda verdiğimiz bu üç kodlama dili sizler için iyi bir altyapı olacaktır ancak bu altyapıya yeni diller de ekleyerek çeşitli programlar ve uygulamalar yapabilirsiniz. Kodlama dilini öğrendikten sonra bir de güncel fikir üzerine yoğunlaşırsanız o zaman başarı zaten kendisi sizi bulacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın