Konya satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?


İç Anadolu Bölgesi’nin dikkat çeken illerinden Konya, 2 milyonu aşan nüfusuyla ülkemizin en kalabalık ilk yedi şehri arasında yer alıyor.

Türkiye’nin yüzölçümü en büyük ili olan Konya, hızla gelişmeye devam ediyor. Şehirde planlanan projelerin artış göstermesi gayrimenkul yatırımcılarının da dikkatini çekiyor. Konya için dönüm noktası olan nitelendirilen metro projesiyle birlikte bölgenin değerlenmesi bekleniyor. Önümüzdeki yıllarda daha da gelişmesi amaçlanan Konya’da konut fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Konya’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Konya satılık daire fiyatları ne kadardan başlıyor? İşte Konya emlak piyasasına dair merak edilenler…

 

Konya’da konut yatırım geri dönüş süresi 18 yıl

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Konya satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.2 artış gösterdi. Konya şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları ise 1.480 TL oldu. Türkiye’de deprem riskinin en düşük olduğu illerden Konya’da satılık evler ve kiralık daire fiyatları gayrimenkul yatırımcıların ilgilendiği konuların başında geliyor. Konya satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 110 bin 987 TL ile 185 bin TL arasında değişiklik gösterirken, ortalama konut satış fiyatı 147 bin 983 TL olarak belirtiliyor.

 

Konya kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Konya kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 502 TL ile 836 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 669 TL olarak belirtiliyor. Konya şehrinde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanıyor.

Konya’da dikkat çeken metro projesi  

Konya halkının merakla beklediği ve şehir için dönüm noktası nitelendirilen Konya metrosunun 2020’de tamamlanması bekleniyor. Ayrıca Konya’ya hava, kara ve demiryolu ile ulaşım sağlamak mümkün. Hava ve karayolunun yanı sıra demir yolunu kullanmak isteyenler için; Konya-Ankara arası 1 saat 35 dakika, Konya-İstanbul 4 saat 20 dakika ve Konya-Eskişehir 1 saat 42 dakika sürüyor. Konya’da yeni hızlı tren demiryolu yapım ve planlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konya şehrinin başlıca ulaşım projeleri ise şöyle; Konya-Karaman-Taşucu hattı, Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren projesi.

Konya’nın satılık konut fiyatı en çok artan bölge: Beyşehir

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Beyşehir satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi. Beyşehir ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.087 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor.

Beyşehir’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 81 bin 505 TL ile 135 bin 800 TL arasında değişiyor.

Tüm Konya satılık daireler için tıklayın

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süper Lig’de perde açıldı!

Süper Lig’de perde açıldı! Türkiye Süper Lig’de perde açıldı ve ilk mücadeleler büyük bir heyecana …

Bir cevap yazın