Kredi kartı boyutunda NichePhone-S Android 4.2 ile geliyor

Doğu Asya’nın bilinmeyen telefon üreticilerinden gelen bu kredi kartı boyutlarındaki telefon Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor. İşte detaylar


Doğu Asya, Samsung ve LG gibi teknoloji devlerinin yanı sıra birçok Android tabanlı telefon üreticiye de ev sahipliği yapıyor. Bu üreticilerden biri olan FutureModel isimli şirket NichePhone-S isimli kredi kartı boyutundaki Android telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Android’in çok özelleştirilmiş bir sürümüyle satışa çıkacak olan telefonun 88 dolardan satılması planlanıyor.

Android 4.2 mobil işletim sistemi sürümü kullanacak olan telefonun tasarımı ise bir cep hesap makinesine benziyor. Siyah veya beyaz renk olmak üzere iki renk seçeneği bulunan telefonun ağırlığı ise sadece 38 gr. Arama, mesaj gönderme, ses kaydı, ses dosyaları oynatma, 3G veri bağlantısı ve Bluetooth aksesuarlarına bağlanma özelliklerine sahip olan telefonun tuşları telefona oranla gayet büyük ve kolay kullanılabiliyor.

TELEFONA UYGULAMA YÜKLENEMİYOR

Android’in çok eski bir sürümünü çalıştıran telefon Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor ve takdir edersiniz ki telefona uygulama yüklemesi yapılamıyor. Telefona herhangi bir ek uygulama gelemeyeceği için telefonun özelliklerinden de bahsetmek ilginç olacağından bu konuda hakkında detay dahi verilmiyor. Teknik özellikleri ise; 2013 yılında kullanılan MediaTek MT6572A işlemci, NanoSIM kart yuvası, şarj için bir microUSB portu ve 550mAh gücünde bir bataryası bulunuyor. 3 saat konuşma süresi veya 72 saat bekleme süresi sahip olan telefonun 10 Kasım’da Japonya’da satışa sunulması bekleniyor.

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır?

Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır? Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır? Makine üretimleri çeşitli analizler yapıldıktan …

Bir cevap yazın