Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.


Porsche ve Bentley’e lüks sınıf SUV kategorisinde dişli bir rakip daha geliyor. Lamborghini 2012 yılından beri piyasaya çıkartmayı hedeflediği Urus modelini 2018 yılının ilkbaharında satışa sunmayı hedefliyor. İlk konsept görselleri ortaya çıktığından beri oldukça merakla beklenen Lamborghini Urus, konseptinden pek de farklı olmayan bir tasarım ile satışa sunulacak. 5 kişilik ve 4 kapılı olan süper SUV, 641 beygirlik 4.0 litre 8 silindirlik bir motora sahip olacak. 0’dan 100 km’ye 3.6 saniyede ulaşan Urus, tasarımı ile de gelecekteki Lamborghini modellerine ışık tutuyor.

EN BÜYÜK RAKİBİ PORSCHE CAYENNE

Maksimum 305 km/s hıza olaşabilen Urus’un en yakın rakibi ise 2002 yılından beri satışta olan ve oldukça yüksek satış adetlerine ulaşan Porsche Cayenne. En yakın rakibi ile arasından pek de fiyat farkı olmasa da tasarım açısından Urus daha fütüristik bir yapıya sahip. Tahmini olarak 222 bin dolarlık fiyat etiketine sahip olması beklenen Urus’un donanımları ve diğer teknik bilgileri hakkında henüz net ve detaylı bilgiler bulunmuyor.

LANSMAN RENGİ SARI OLACAK

Her büyük otomobil üreticisi gibi Lamborghini’nin Urus için düşündüğü lansman renginin de sarı olması bekleniyor. Öyle ki önümüzdeki yılın ilkbaharında çıkacağını gösteren tanıtımlarda dahi Urus’un sarı rengine vurgu yapılmış durumda. Aracın Türkiye’deki vergi oranları ve diğer eklenecek masraflarla birlikte 1 milyon TL’den daha yüksek bir fiyat etiketiyle gelebileceğini söyleyebiliriz. Ancak aracın gerçek fiyatı ve diğer bilgileri araç ülkemize geldiğinde netlik kazanmış olacak.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla’nın yeni elektrikli tırı tanıtıldı. İşte bilmeniz gereken her şey

Geçtiğimiz gün ABD'nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleşen bir etkinlikte tanıtılan Tesla Semi, gelecekten gelen bir tasarım ve "uygun fiyatıyla" meraklılarının beğenisine sunuldu.

Bir cevap yazın