LG akıllı telefonları için kendi işlemcisini üretmeye başlıyor

Ünlü akıllı telefon üreticisi LG, kendi üreteceği telefonlarda kendi işlemcisini kullanmak için kolları sıvadı.


Samsung ve Huawei gibi kendi akıllı telefon işlemcilerini üretmeye karar veren LG, bu konuda çeşitli anlaşmalar yapmaya karar verdi. Sertifikalar almak üzere işe koyulan üreticinin LG Kromax ve LG epik adı verilen bu işlemciler ile işlemci üretimini kendi bünyesine almak istediği iddia ediliyor. Şirket ilk etapta akıllı telefonlar için işlemci üretmeye başlayacağı tahmin ediliyor.

GELECEKTE TÜM CİHAZLARI İÇİN İŞLEMCİ ÜRETECEK

LG konu hakkında ciddi araştırma ve geliştirme projeleri üzerinden çalışıyor ve ilk etapta akıllı telefonları için işlemci üretecek ancak daha sonrasında televizyon, tablet ve diğer ürünleri için de çeşitli işlemci çalışmalarına başlayacak. LG’nin bu atılımı dışa bağımlılığı kaldırmak ve şirketi işlemci üreticisi statüsüne koymayı hedefleyecek.

INTEL İLE ANLAŞMALARI MEVCUT

LG geçtiğimiz sene Intel ile bir işlemci anlaşması yapmıştı. İşlemcilerini Intel üzerinden alan şirket, bu anlaşmanın meyvelerini yemeden kendi işlemci üretimine geçiyor olması şaşkınlık yaratıyor. Ayrıca ev sistemleri konusunda da çipsetler üretmeyi planlayan şirketin kendi üretimine ne zaman geçeceği, bunun mali açıdan kendisine yararını ve başka üreticilere kendi işlemcilerini satıp satmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın