LG G3 ve G4 sahiplerine kötü haber

Zamanında yüksek satış oranlarına ulaşan ve arkadan düğmeleriyle bir dönemin farklı tasarımına sahip olan telefon sahiplerine üzücü bir haberimiz var. Artık G3 ve G4 modelleri telefonu korumak için gerekli olan güvenliği sağlayan güncellemeleri alamayacak.


LG’nin son yıllarda yapmış olduğu en çok satılan telefonlardan olan LG G3 ve G4 artık LG tarafından güvenlik konusunda desteklenmeyecek. LG’nin resmi internet sitesinde bulunan desteklenenler listesinden kaldırılan modeller ile birlikte 2014 yılına kadar üretilen tüm LG G3, G4 ve G4 Stylus telefonları artık güvenlik güncellemelerinden yararlanamayacak.

DESTEKLENENLER LİSTESİ HER AY DEĞİŞİYOR

LG, desteklediği telefonlar listesini güncelleme konusunda sürekli yeniliyor. Bu ay içinde listeden çıkartılan modeller de LG G3, G4 ve G4 Stylus. Sadece güvenlik güncellemelerini alabilecek telefonların bulunduğu bu listede 2014 sonrasında çıkan tüm telefonlar mevcut. Her ne kadar yavaşlama sorunları olsa da hala bu modeller birçok kişi tarafından kullanılıyor. Turkcell ve diğer operatörler tarafından da kontratlı olarak satılan telefonların garantilerinin de bitmiş olması ayrıca bir dezavantaj. Eğer bu modelleri kullanıyorsanız yine de korkmanıza gerek yok. Android’in içinde zaten birçok güvenlik paketi mevcut. Ayrıca Android zaten LG’den ayrı olarak güncellemeler gönderiyor.

DESTEKLENENLER LİSTESİ OLDUKÇA KALABALIK

LG’nin bu kara listesinde şu an G5, G6, V10, V20, V30, Q6, Q8, X300, X400, X500 ve X cam modellerinin güncellemeye tabi olduğu belirtiliyor. Ancak LG bu modellere güvenlik güncellemelerini aynı anda göndermiyor. Eğer bu telefonlardan birini kullanıyorsanız bu güncellemeyi almak için güncellemenizin telefonunuza geldiğine dair bir bildirimi beklemek durumundasınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın