LG’den Sivrisinek savar telefonlar geliyor

LG’den beklenmeyen atak. LG K7i modelini Hindistan ve Avustralya gibi sineği bol olan ülkelere pazarlamayı hedefliyor.


Dünyanın en büyük mobil telefon üreticilerinden biri olan LG, benzerine az rastlanan bir telefon üretmeye hazırlanıyor. LG bazı ülkelerde büyük sorun haline gelen haşereleri uzak tutmak için sivrisinekleri kaçıran bir akıllı telefon üretecek. LG’nin bu telefonu yaydığı ultrason dalgalarıyla sivrisinekleri uzak tutacağı iddia ediliyor.

ULTRASON DALGALARI DAHA ÖNCE ARAŞTIRILMIŞTI

Ultrason dalgalarıyla sivrisinekleri uzakta tutma araştırması daha önce 2010 yılında BBC tarafından yapılmıştı ancak başarılı sonuçlar çıkmayan araştırmada hatta bu tarz ultrason dalgaları yayan cihazların zararlı olduğu bile vurgulanmıştı. LG gibi büyük bir firmanın sivrisinekler ile savaşan bir telefon çıkartıyor olması da uzmanlar tarafından ilginç bir gelişme olarak vurgulanıyor

TELEFON ALT SEGMENTTE YERİNİ ALACAK

LG K7İ adı verilen telefonun özellikleri de beklendiği gibi ortalamanın altlarında. Dahili olarak sivrisinek kovucu mekanizma bulunan telefonda 5 inç 1280×720 piksel ekran görev yapıyor. Ayrıca 2.500 mAh batarya bulunan cihazda sivrisinek kovan cihaz da bu bataryadan faydalanıyor. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle güncellemeye kapalı olarak satılan telefon çift kameraya sahip. 8 MP arka 5 MP ön kamera ile fotoğraf ve video çekmeye olanak sağlayan telefonun 16 GB de dahili hafızası bulunuyor. Yakında piyasaya çıkacak olan LG K7i’nin fiyat etiketi ise 121 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın