Macbook bilgisayarlar için üretilen en iyi kablosuz mouselar

Apple Macbook’larda ve diğer tüm bilgisayarlarda kullanabileceğiniz kablosuz mouseları sizler için derledik. İşte Macbook Air, Macbook Pro ve diğer tüm Macbooklara uygun kablosuz mouselar.


Kablosuz mouseların kablo sorunundan kurtardığı yadsınamaz bir gerçek. Ayrıca daha özgür bir kullanım sağlıyorlar. Bu yazımızda ise Macbook ve tüm bilgisayarlarda kolayca kullanabileceğiniz mouseları sizler için araştırdık. Tabii ki Macbook’larda en çok kullanılan mouse Magic Mouse olarak biliniyor ancak eliniz Magic Mouse’a uymuyor ve konforlu bir kullanım sağlamıyorsa sizler için ayrıca Magic Mouse alternatifleri de araştırdık.

APPLE MAGIC MOUSE 2

Tamamen Bluetooth bağlantısıyla çalışan Magic Mouse 2, Apple bilgisayarlarından aşina olduğumuz track pad gibi çalışıyor. Parmağınıza duyarlı olan üst bölüm internette daha kolay dolaşmanıuz yardımcı oluyor. Scrool down adı verilen işlevi Magic Mouse 2 ile sadece parmağınızı oynatarak yapabiliyorsunuz. Zaten az sayıda bulunan USB soketlerini meşgul etmeden çalışan Magic Mouse 2 macOS işletim sistemleriyle tam uyumlu çalışması için üretildi. Apple Magic Mouse 2’nin fiyatı ise 79 dolar.

LOGITECH MX ERGO

Magic Mouse 2’nin ergonomik yapısı bazı kullanıcıları rahatsız edecek derece alçak. Bu sebepten Magic Mouse’u tercih etmek istemeyebilirsiniz. En iyi alternatif ise Logitech MX Ergo. Tamamen avuca oturan yapısı, rahat kullanımı ve topuzlu tabir edilen şekli ile mükemmel bir kullanım deneyimi sunuyor. Maalesef bluetooth özelliği bu mouseda yok ve bir USB portunu meşgul ediyor. Apple MAgic Mouse’dan daha pahalı olan Logitech MX Ergo’nun fiyatı 100 dolar.

 

LOGITECH G602

Kendisi kablosuz mouselar içinde o kadar iddialı ki en iyi kablosuz oyuncu mouselarından biri olarak görülüyor. Tüm oyun tiplerine uyum sağlayabilen ve DPI ayarı olan mousenin bir standart pil ile 250 saatlik oyun oynatabilme potansiyeli var. Logitech G602 fiyatı ise diğer alternatiflere göre daha uygun. 40 dolarlık fiyat etiketine sahip olan G602’nin normal kullanım süresi ise 1440 saat.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın