Macbook Wi-Fi şifresi öğrenme nasıl yapılır ?

Apple firmasının bilgisayar ürünü olan Macbook’ta wi-fi şifresini arıyorsanız, bağlı olduğunuz modemin şifresine kolay bir yol ile erişebilirsiniz.


Macbook yada Mac bilgisayarlar içinde wi-fi internet şifresini görmek istiyorsanız aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz. İşte Macbook ve Mac bilgisayarlarda Wi-Fi şifresi bulmak için izlemeniz gereken adımlar;

– Bilgisayarımızın Wi-Fi ayarları bölümünden “Spotlight”ı açıyoruz. Açtığımız bu bölüm içerisinde ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz.
– Açılan menü sayfası içerisinde karşımıza çıkan kenar çubukları bölümünde 3. sırada yer alan “ Sistem “ menüsü içerisine giriş yapıyoruz. Sistem üzerine giriş yaptıktan hemen sonra burada bulunan “Şifreler “ bölümüne giriş yapıyoruz.
– Şifreler bölümüne giriş yaptıktan sonra hemen karşımıza bilgisayar tarafından görülen ve algılanan Wi-Fi ağları çıkmaktadır. Burada size ait olan ve şifresini unuttuğunuz ağ üzerine çift tıklayarak işlemlerimize devam ediyoruz.
– Sonra burada karşımıza çıkan bölüm içerisinde kullanmakta olduğunuz Wi-Fi’nin şifreyi göster” seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Bu seçeneğe tıkladıktan hemen sonra bağlı olduğunuz wi-fi modemin yada bağlı olduğunuz internet kaynağının şifreniz karşınıza çıkmış olacaktır.
– Ancak burada görmek istediğiniz şifreye ulaşmak için sizlerden kullanmakta olduğunuz bilgisayarınızın yönetici şifresinin giriş yapılması istenecektir.
– Bazı durumlarda girmiş olduğunuz şifrenin kabul edilmeyeceğini ve bu yüzden de kullanıcı adı ile şifrenizi yeniden yazmanız gerekecektir.
– Son aşamaya geldiğimiz zaman ise burada yer alan menü içerisinde “şifre göster “ seçeneği tekrardan aktif olarak karşımıza çıkacaktır.
– “ Şifre göster “ seçeneğinin tekrar aktif olmasından hemen sonra burada bulunan menü içerisinde Wi-Fi şifrenizin ne olduğunu görmüş olacaksınız. Bu şifreniz kullanmakta olduğunuz Wi-Fi’nin şifresidir.

Eğer zaman içerisinde buna benzer bir durum ile karşı karşıya kaldıysanız bu sorunu çözmek için bilgisayarlarınıza şifre hatırlatıcı programları kullanarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Son derece güvenli olan bu programlar sayesinde kullanmakta olduğunuz bütün şifreleriniz burada kayıt altında tutulacaktır. Aksi durumda unuttuğunuz şifrelere ulaşmak için bu kadar uzun uğraşlar vermek zorunda kalabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın