Meizu yüz tanıma teknolojisinde Apple’a kafa tutuyor

Apple firmasının FaceID teknolojisi üzerinde uzun zamandır çalıştığı ve yeni telefonlarından tercih ettiği biliniyor. Çin menşeli Meizu akıllı telefon üreticisi ise bu konuda daha gelişmiş çalışmalarını olduğunu belirtiyor.


Face id sistemini tahtından etmeyi planlayan Meizu firmasının yeni yüz tanıma teknolojisi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik. Akıllı telefonların güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak adına parmak izi okuyucu teknolojisi geliştiren telefon üreticileri artık çıtayı o kadar yüksek tutmaya başladılar ki günümüzde yüz tanıma teknolojisi artık tüm telefonlara gelmeye başlayacak gibi görünüyor. İris tanıma özelliğinden hemen sonra yüz tanıma sistemi ile karşımıza çıkan firmalar yeni arayışlar içerisine girmeye devam ediyor.

İLK TARAYICI SAMSUNG’TAN

İlk olarak Samsung firmasının iris tarayıcı özelliği ile karşımıza getirdiği bu güvenlik duvarında şu an için yüz tanıma teknolojisi en ileri seviyede hizmet vermektedir. Apple firmasının geçtiğimiz Eylül ayındaki yapmış olduğu tanıtımda sunduğu yeni modeli iPhone X modelinde parmak izi okuyucu teknolojisini tamamen ortadan kaldırdığı ve FaceID özelliği yani yüz tanıma özelliği ile gelmesinden sonra Meizu bu çıtanın biraz daha yukarı çıkmasını sağlayacak hamleyi atmaya hazırlanıyor.

Meizu firmasının Dünya akıllı telefon pazarında çok büyük bir paya sahip olmasa da Çin pazarında en çok tercih edilen üreticilerden olması dünya pazarına açılmasına neden olacak gibi duruyor. Meuzi ve MediaTek ortaklığı ile gerçekleştirilmesi beklenen bu yeni yüz tanıma teknolojisinin henüz tüm detayları belli olmasa da gelecek farklı özellikler teknoloji meraklıları tarafından oldukça merak ediliyor. Son yılların en çok takip edilen sistemlerinden olan yüz tanıma teknolojisinin üreticilere göre gelişimini zaman içinde hep birlikte bekleyip göreceğiz. Meizu ise bu teknolojiye ağırlık veren ilk firmalardan olduğunu yakın zamanda kanıtlayacak gibi görünüyor.

Fotoğraf: www.kaldata.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın