Meizu’nun orta segment telefonu M6 tanıtıldı

Çin menşeli Meizu, yeni fiyat performans telefonunu tanıttı. Orta segmentte satışa sunulacak olan telefon çift sim kart desteği veriyor.


Çin’de yaptığı satışlarla ciddi başarılar elde eden ve M5 modeliyle bir çok ilki bir arada sunan Meizu’nun yeni modeli M6 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Orta segmente iyi bir alternatif olarak kabul edilen telefonun Android 7.0 yazılımlı FlymeOS 6  işletim sistemi ile geliyor olması ise firmanın yazılım konusunda da telefona destek verdiğini gösteriyor. Genellikle ekonomik telefonlar üreten Meizu, Çin piyasasında da oldukça tutulan bir marka.

8 ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ İLE ÇALIŞIYOR.

Meizu M6 modeli MeidaTek MT6750 adı verilen 8 çekirdekli bir işlemci kullanıyor. 5.2 inç HD ekrana sahip olan telefonun çift sim kart desteği sunması M6’yı rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyor. Ayrıca 2 farklı model olarak satılacak olan telefonun 2 ve 3 GB bellekli, 16 GB ve 32 GB dahili hafızalı alternatifleri bulunuyor. microSD ile 128 GB’ye kadar harici bellek kartı desteği olan telefonun 8 MP’lik ön kamerası bulunurken 12 MP’lik de arka kamerası mevcut.

TÜRKİYE’DE DE SATILABİLİR

Fiyat bakımından da orta segmentte olan telefonun 16 GB’lik model 106 dolara satılacakken, 32 GB’lik versiyonu ise 136 dolara satılacak. Bu fiyatların 25 Eylül’de başlayacak olan Çin satış fiyatı olduğu belirtiliyor. Ayrıca Türkiye’ye de ihraç edilmesi beklenen telefonun Türkiye satış fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Meizu markası Türkiye’de yüksek satış oranlarına ulaşmamış olsa da eğer uygun bir fiyattan gelecek olursa Türkiye’de de hatırı sayılır bir satış grafiğine ulaşacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır?

Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır? Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır? Makine üretimleri çeşitli analizler yapıldıktan …

Bir cevap yazın