Mercedes EQA sahneye çıkmaya hazır

BMW’nin elektrikli X7 hamlesinden sonra Mercedes’de Frankfurt Auto Show’da yeni elektrikli otomobili EQA’yı tanıtmayı planlıyor.


Elektrikli otomobillerin tanıtımları bir bir gerçekleşiyor. BMW’nin yeni amiral gemisi X7 iPerformance’dan sonra Mercedes de EQA modelini tanıtmaya hazırlanıyor. 12 Eylül’de tanıtılacak olan EQA, Frankfurt Auto Show’da otomobil severlerin beğenisine sunulacak. Konsept olarak sunulması planlanan aracın piyasaya çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Konsept tanıtımından sonra araç satışa hazır hale gelene kadar birçok değişikliğe uğrayacağı tahmin ediliyor.

2 FARKLI KAROSER OLACAK

Günlük hayatta kullandığımız sedan ve Hatchback modelleri EQA için de olacak. Hatchback versiyonu için Mercedes A serisinin altyapısının kullanılması planlanırken sedan versiyon için ise CLA serisinin kullanılacağı iddia ediliyor. Tanıtımdan önce sızan çizim görüntüleri de EQA’nın ilk etapta A serisi altyapısında çıkıcağını gösteriyor. Konsept araç olarak nitelendirilen otomobilde yan aynalar ve çamurluklara zor sığan yüksek ebatlı lastikler bulunuyor. Yan aynaları kamera sistemiyle kullanacağı düşünülen EQA’nın iç tasarımına ait herhangi bir bilgi bulunmuyor. ANcak fütüristik çizgiler taşıyacağı da gelen iddialar arasında.

TAMAMEN ELEKTRİKLİ OLABİLİR

Genellikle çıkan Hybrid araçların büyük bir çoğunluğu içten yanmalı motorlar ile destekleniyor. Bunun en büyük ve son örneği BMW X7 iPerformance. Ancak Mercedes EQA’da ters köşe yapabilir ve aracı tamamen elektrikli olarak satışa sunabilir. Son dönem konseptlerinde motor ızgarasını led şerit ile çerçevelemek ve logoyu da tamamen Led ışıklarla donatmak Mercedes’in bir geleneği haline geldi ve Mercedes bu geleneği EQA’da da sürdüreceğe benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın