Mercedes’ten süper ötesi Project One konsepti tanıtıldı

Mercedes’ten beklenen yarışçı konsept otomobil Frankfurt otomobil fuarında sergilenmeye başlandı. Araç hibrit motoru ve fiyatıyla otomobil severleri şaşırtıyor.


Frankfurt otomobil fuarının kapılarını ziyaretçileri açmasıyla birlikte bir çok yeni konsept araç da otomobil severlerin beğenisine sunuldu. Konseptlerden en çok merak edilen ise Mercedes-AMG Project ONE şov otomobiliydi. Araç tamamen konsept olarak geliştirildi ve hiper araba olarak lanse ediliyor. Frankfurt uluslararası otomobil fuarındaki en ilgi çeken konsept olma ünvanını ise ilk günden elde eden aracın fiyatı ise dudak uçuklatıyor.

ÇIKTIĞINDA DÜNYANIN EN PAHALI OTOMOBİLLERİNDEN BİRİ OLABİLİR

Aracın fiyatı tamı tamına 2.3 milyon avro (2.7 milyon dolar). Bu fiyat etiketiyle de dünyanın en pahalı araçlar listesine girmeye hak kazanıyor. Mercedes’in Formula 1 otomobillerinden ilham alarak geliştirdiği bu yeni konsept Mercedes’in yarış tecrübesini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca Lewis Hamilton’un 2017 F1 şampiyonasında kullandığı aracın motoru ile aynı olan 1,6 litrelik V6 hibrit motordan güç alacak.

TAM BİR ERGONOMİ HARİKASI

Alışılagelmiş Mercedes tasarımından biraz daha farklı olan Mercedes-AMG Project ONE, aerodinamik olarak da üst sınıflarda yer alacak. Çok alt derecede sürtünme yapısı ve “köpekbalığı yüzgeci” şeklindeki rüzgarlığı ile görsel bir şölen yaşatıyor. Tamamen elektrikli olmasa da yarış otomobili karakteri bulunan konsept ayrıca “Le Mans Prototip Yarışçısı” ünvanını da elinde bulunduruyor. Şimdilik tek renk olarak düşünülen araçta ayrıca sağ ve sol yan kapılarında fütüristik dalgalı tasarımlar da mevcut. Yan taraftan McLaren’a benzese de Mercedes-AMG Project ONE değişime uğramazsa üst segmentin tartışmasız en iyi hibriti olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın