Merhaba Aibo, Sony yapay zeka destekli robot köpeğini satışa sunuyor

Sony’nin 10 yıl önce çıkarttığı robot köpek Aibo, günümüzdeki yeni versiyonuyla yüksek fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.


Çocukluğumuzda ilk çıktığında oldukça pahalı olan Sony’nin robot köpeği yıllar sonra tekrar karşımıza çıkıyor. Ancak yine pahalı (!). Sony, robot köpek ürününü emekli etmesinden on yıl sonra Aibo imiyle yeni bir robotu gerçeğe dönüştüreceğini açıkladı. Yeni Aibo eski köpek ile karşılaştırıldığında çağımıza ayak uyduracak birçok özelliği içinde bulunduruyor. Yapay zeka ile desteklenen Aibo, her yeni davranışta yeni birşey öğreniyor.

İnsanların yüzlerini öğrenmesi ve tanıması, bir odadaki engelleri hatırlaması ve sonradan engelleri aşması gibi yapay zeka gerektiren konularda geliştirmeler yapılan Aibo, ayrıca sesli komutları da alacak. Birçok sesli komutu algılayabilen robota, resim çek dendiğinde yüzü hangi tarafa dönükse o tarafın fotoğrafını çeker ve hafızasında tutar. Hafızasında tutmasının yanı sıra bulut teknolojisi ile Wi-Fi bağlantısı olan Aibo, çektiği fotoğrafları anlık olarak da buluta atabiliyor.

YÜKSEK FİYATI BİR OYUNCAKTAN DAHA FAZLASI OLDUĞUNU KANITLIYOR

Sony, web sitesinde “Aibo’nun yapay zeka yardımıyla sahipleriyle olan etkileşimlerden birçok şey öğreniyor ve zaman içinde benzersiz bir kişilik geliştiriyor.” açıklaması yapıldı. Aibo, ayrıca sahibinin izniyle bu etkileşimlerden veri de toplayabilir. 1,740 Amerikan Doları (Türkiye’de yaklaşık bir iPhone X fiyatı) tutarındaki bir fiyat etiketi ile gelecek olan Aibo köpek robotun, koleksiyoncular tarafında da oldukça merakla beklendiği bildiriliyor ancak orta sınıf için gerçekten yüksek fiyata sahip olan robotun akıbetini biz de merak ediyoruz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın