Microsoft Edge artık Android cihazlarda

Microsoft’un Windows 10 ile gelen yeni tarayıcısı Microsoft Edge Android cihazlarda kullanılmak üzere BEta sürümüyle Google Play Store’da yayınlandı.


Daha önce yayınladığımız Microsoft Edge haberimizde Microsoft’un Windows 10’da kullanmış olduğu internet tarayıcısının mobil cihazlara özel versiyonunun da geleceğini duyurmuştuk. Beklenenden çok daha hızlı şekilde yayınlanan Microsoft Edge artık Android’de kullanılabilir durumda. Microsoft’un iOS ve Android cihazlara Microsoft Edge’yi entegre edeceğini açıklamasından kısa bir süre sonra Microsoft Edge Beta sürümüyle artık Google Play Store’da indirilebilir haliyle Android kullanıcılarını bekliyor.

BİLGİSAYAR İLE BİREBİR SENKRONİZASYON

Google’ın uzun zaman önce yapmış olduğu senkronizasyon işlemi Edge’de de aynı özelliklerde çalışacak. Örneğin bilgisayar üzerinden eklediğiniz bir sık kullanılan site imlemesini cep telefonunuzda da aynı şekilde görebileceksiniz. Ayrıca yaptığınız aramalar, girdiğiniz şifreler ve geçmişte ziyaret ettiğiniz tüm siteler de bilgisayar ile cep telefonunuzda uyumlu olarak çalışabilecek.

iOS İÇİN HENÜZ TARİH VERİLMEDİ

Android uyumlu Microsoft Edge beta versiyonuyla kullanıcılarına sunuldu ancak iOS versiyonu için henüz net bir tarih verilemiyor. Android işletim sisteminde daha iyi bir sonuç çıkartacağı tahmin edilen Edge, iOS tabanlı cihazlarda Chrome ve Safari internet tarayıcılarıyla tam olarak yarışamayabilir yada 3. alternatif olarak kullanılabilir. Tamamen ücretsiz olan Microsoft Edge Android sürümünü Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın