Microsoft, Groove Music uygulamasını emekliye ayırıyor

Xbox Music’in adını değiştirerek kullanıcılarına Groove Music olarak hizmet veren uygulamasının hizmete son verilmesine karar verildi. Microsoft’un müzik uygulaması olarak görülen ve istediği yere tam olarak gelemeyen Groove Music artık emekliye ayrılıyor.


2015 yılının sonlarında Xbox music ismiyle hizmet verirken Groove Music adını alan Microsoft’un müzik uygulaması beklentileri karşılayamadığı için kaldırılıyor. Ancak Microsoft çevrimiçi müzik uygulamaları pazarından çekilmiyor ve sürpriz bir şekilde Spotify’a ortak oluyor. Zune döneminde başarıyı yakalayamayan uygulamanın ipinin çekilmesinin en büyük sebebi ise rakipleri. Spotify ve Apple Music gibi milyonlarca ücretli ve ücretsiz kullanıcıya sahip olan online müzik dinleme platformlarıyla yarışamayan Groove Music kullanıcılara istenildiği gibi erişemedi.

GROOVE MUSIC KULLANICILARI HEMEN SPOTIFY’A GEÇEBİLECEK

Groove Music kullanıcılarına özel olarak sağlanacak olan bağlantı ile uygulamayı kullananlar Spotify’a hemen geçiş yapabilecekler. Örneğin Groove Music’te oluşturduğunuz çalma listeniz hesapları birbirine bağladığınız anda Spotify’da da görünebilecek. Windows 10 kullanıcıları için de yeni bir Spotify uygulaması gelecek. Böylelikle Spotify her standart Windows 10’da dinlenebilir olacak. Küçük bir güncellemeyle tüm işletim sistemlerinde yerini alacak olan uygulama daha çok kullanıcıya erişebilecek.

31 ARALIK SON GÜN

Groove Music şimdilik tüm iOS ve Android cihazlarda çalışmaya devam edecek ancak 31 Aralık’ta bu uygulamalar değişecek ve Groove Music uygulamasına girildiğinde Spotify’a bağlantı yapılacak. Kısacası Groove Music 31 Aralık’tan sonra Spotify için çalışacak. Uygulamayı kaldırıp sadece Spotify’ın online telefon uygulamasını kullanmak ise size kalmış. Uzmanlar, Microsoft’un bu hamlesiyle çevrim içi müzik dinleme pazarında kendine yer edinmeye çalışsa da aslında bir yenilgi aldığını belirtiyorlar. Çünkü Microsoft olarak kendi uygulamalarından vazgeçip mevcut bir uygulamaya dahil oluyorlar. Bu durumda Microsoft için prestij kaybı demek oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın