Microsoft kendi çalışanları için ağaç evi inşa ediyor

Microsoft, çalışanlarının daha verimli toplantılar ve daha verimli çalışmalara imza atmaları için merkez kampüsüne 3 büyük ağaç evi inşa ettirdi.


Microsoft’un çalışanlarına daha verimli bir çalışma ortamı yaratmak için kendi ofislerinde ücretsiz şekerleme verdiği ve ofis içinde bir sanat galerisi olduğu daha önceden biliniyordu. Çalışanlarından en iyi verimi alabilmek için onların konforunu ve rahat çalışma ortamlarını düşünen Microsoft’un çalışanlarına son iyiliği ise ağaç evler oldu.

TOPLANTI SALONLARI AĞAÇ EVLERDE BULUNUYOR

Microsoft’un Washington’daki Redmond şehrinde bulunan merkezine 3 adet büyük ağaç ev inşa edildi. Bu ağaç evler çalışanların daha verimli toplantı yapmaları için toplantı salonu olarak tasarlandı. Ağaç evleri, Animal Planet belgesel kanalında “ağaç evi ustaları” isimli program ile ünlenen Pete Nelson ve ekibi tarafından inşa edildi. Geçtiğimiz yaz aylarında inşa edilen ağaç evler 3 büyük ağaçtan oluşuyor. İçinde Wi-Fi ve şarj üniteleri bulunan evlerde ayrıca toplantı masaları ve koltuklar da yer alıyor.

DOĞA İLE BAŞBAŞA

İnşa edilen ağaç evler tamamen su geçirmez ve tamamen Microsoft binasından izole olarak yapıldı. Salıncak, şömine ve bir ev avlusu bulunan ağaç evlerde bir de kapalı kafeterya bulunuyor. Ağaçlara ek olarak bir de küçük kuş yuvaları imal edildi. Böylelikle Microsoft çalışanları toplantılarını kuş sesleri içinde yapabiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın