Microsoft, Mac ve Windows için Outlook’u yeniden tasarlıyor

Dünyaca ünlü email programı Outlook, Mac ve Windows kullanan işletim sistemli cihazlar için yeniden tasarlanıyor.


Microsoft Outlook mail servisi programı için Mac ve Windows işletim sistemleri bilgisayarlara özel yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor. Yazılım devi, geçtiğimiz ay Ignite konferans oturumunda yeni tasarımın tanıtımını yapmıştı. Yeni tasarımdaki ana hedef ise hem Mac hem de Windows sürümlerinde kullanıcı kullanımını daha da basitleştirmek.

IOS’A BENZİYOR

Kullanıcıların tüm işlemleri tek bir satır üzerinden gerçekleştirmesine olanak sağlayan yeni tasarım, iOS’un menü tasarımını andırıyor. Mevcut mail kutularında daha kolay gezinmeyi hedefleyen bu yeni tasarım, karmaşıklığı azaltmak ve yeni bir arayüz oluşturmak adına gerçekleştiriliyor.

KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLEN MENÜ SEÇENEKLERİ GELİYOR

Microsoft,Outlook için yaptığı bu yeni tasarımda komutları kullanabileceğiniz yeni ikonlar da getiriyor. Ayrıca bu ikonları istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Daha çok mavi renklerin hakim olduğu yeni tasarım Macbook ve Windows işletim sistemli cihazlarda tam uygumlu çalışmak üzere tasarlanmış durumda. Takvim sekmesine de yeni tasarım getiren Microsoft, bu yeni tasarımını ne zaman kullanıma sunacağı hakkında da net bir bilgi vermezken, gelecek güncelleme ile kullanılacak olan yeni tasarımın ilk önce Office365 kullanıcılarına daha sonrasında da Office 2019 kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neutrogena cilt tarayıcısı cildinizi tarayıp ürün önererek güzelleşmenize katkı sağlıyor

Neutrogena, uzun süre üzeride çalıştığı cilt tarayıcısını Iphone için uygulamaya dönüştürerek cilt sağlığı ve güzelliği …

Bir cevap yazın