Microsoft mobil uygulamalarını iPhone X’ e göre tekrar düzenliyor

iPhone X’in potansiyelini gören Microsoft , AppStore’daki uygulamalarını iPhone X’in çalışma prensiplerine göre optimize ediyor.


Müşterilere en iyi deneyimi sunma konusundaki kararlılığını devam ettiren Microsoft, bugün satışa çıkan iPhone X’in kullanıcılarını bekletmemek için uygulamalarını bir bir yeni akıllı telefona göre revize ediyor. Optimize edilen ilk uygulama ise Microsoft’un depolama servisi One Drive. iOS için OneDrive uygulaması, kullanıcıların hesaplarını iPhone X’de bulunan yeni yüz tanıma sistemi ile korumasına olanak tanıyan Face ID’yi bile destekleyecek şekilde optimize ediyor.

OneDrive, parmak izi korumalı  olarak hesapları kilitleyen ve Touch ID desteği sunan bir uygulama olarak biliniyordu. Kullanıcıların uygulamayı kullanımda kesintiye uğramamaları için Microsoft daha iPhone X kullanılmaya başlamadan yeni güncellemesini sundu. iPhone X desteği, en-boy oranı karşılamak ve çentiğin sağında ve solundaki tüm kullanıcı arabirim bileşenlerini doğru bir şekilde gösterebilmek için özel güncellemeler içeriyor. IOS OneDrive uygulamasının tüm gereksinimleri karşılaması ve yeni iPhone X için tamamen optimize edilmesi bekleniyor.

SIRADA MICROSOFT EDGE VAR

OneDrive muhtemelen Microsoft’un iPhone X için optimize ettiği ilk uygulama olacak. Çeşitli entegrasyonların yanı sıra çökme ve hata düzeltme gibi revizyonların da yapıldığı uygulama AppStore’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. One Drive uygulamasından sonra Microsoft’un iPhone optimizasyonundaki bir sonraki hedef uygulamasının internet tarayıcısı Microsoft Edge olması bekleniyor. iPhone X’de webde gezinme konusunda ciddi geliştirmeler yapılması muhtemelen olacak Microsoft Edge iOS uygulaması, kullanıcılara daha iyi bir web deneyimi yaşatacak. Bu entegrasyonların yakında Google uygulamalarına da gelmesi bekleniyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

1 Yorum

  1. Windows kendi telefonlarına da bu kadar derstek verseydi şuan şahlanmıştı. Umarım andromedaOS ile yeni bir atılım yapacak olan Microsoft bunu yeni dönemde başarırır…

Bir cevap yazın