Microsoft, Office 2007’yi emekliye ayırıyor

Microsoft Office 2007’nin güncellemelerine ve paketlerine önümüzdeki haftadan itibaren desteğini çekeceğini açıkladı.


Şu an belki de en çok kullanılan Office sürümlerinden biri olan Office 2007, önümüzdeki haftadan itibaren kullanıcılarını üzmeye başlayacak. Microsoft’un Office 2007’den desteğini çekecek olmasının başlıca sebebi ise kullanıcıları daha yeni Office sürümlerine geçmelerini sağlamak olarak görülüyor.

GÜVENLİK SORUNLARINA DA DESTEK VERİLMEYECEK

Microsoft’un desteğini kesecek olduğu Office 2007, artık savunmasız kalacak. Yeni özelliklerin eklenmesini bırakın, artık güvenlik konularında bile herhangi bir güncelleme gelmeyecek. Kısacası Microsoft artık Office 2007’ye üvey evlat muamelesi yapacak. Ayrıca çağrı merkezleri de bu sürüm için herhangi bir konuda size yardımcı olmayacak.

MAILLERE DE BAĞLANAMAMAYABİLİR

Office 2007’nin emekliye ayrılmasından sonra Office 365 tabanlı mailleri de alamamaya başlayacak. Birçok özelliğini yitirecek olan yazılım 31 Ekim’e kadar kullanılabilir olacak. Bu tarihten sonra artık hiçbir destek verilmeyeceğini belirtten Microsoft, Office 2007’nin 10 yıldır hizmet verdiğini ve artık yerini yeni sürümlere bırakması gerektiğini savunuyor. Bunlara ek olarak Outlook 2007 kullanımlarında da ciddi kayıplar olacak. Eğer şu an Outlook 2007 e-posta programını kullanıyorsanız, tüm maillerinizi yedeklemenizi ve mümkünse başka bir e-posta programına geçmenizi öneririz. Office 2007 ve alt programları çalışmaya devam etse de güvenlik açısından bu yedeklemeleri yapmanızı öneriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın