Microsoft Windows 10 İçin Fall Creators Update’i Yayınladı

Windows 10’a önemli yetenekler sunacak olan Fall Creators Update dağıtılmaya başlandı.


Yazılım devi Microsoft sevilen işletim sistemi Windows 10’u geliştirmeye devam ediyor. Windows 10 kullanıcıların uzun süredir beklediği ve Microsoft’un bugün çıkacağını ifade ettiği Windows 10 Fall Creators Update dağıtılmaya başlandı.

Windows 10’un ikinci büyük güncellemesi olan Fall Creators Update güncellemesiyle birlikte Microsoft kullanıcıları heyecanlandıracak önemli özellikleri Windows 10 kullanıcılarına getirmiş durumda.

Bu yılın başında yayınlanan Creators Update’e göre daha geniş bir güncelleme olan Fall Creators Update güncellemesi Windows 10’a önemli özellikler ekliyor. Windows kullanıcıların uzun süredir istediği akıcı tasarım sistemi Windows’a gelen yeni günceleme ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Bu yeni tasarım sistemiyle birlikte Windows 10 işletim sistemine sahip olan cihazlar farklı ekran boyutlarına sahip olsalar da kullanıcılar en iyi Windows 10 deneyimini yaşıyor.

Windows 10 Fall Creators Update ile birlikte ayrıca Windows 10’un yeni internet tarayıcısı olan Microsoft Edge’e de önemli özellikler geliyor. Microsoft’un Timeline adını verdiği bu yeni özellikle birlikte Microsoft Edge kullanıcıları sekmeleri kapatsalar dahi dilediğiniz tarih ve saate dönüp o anki sekmeleri yeniden açabileceksiniz.

Apple’ın macOS ve iOS platformları arasında olan ve kaldığın yerden devam et sisteminin bir benzerini Microsoft Windows 10’a Graph uygulamasıyla getirdi. Microsoft’un bu yeni uygulamasıyla birlikte akıllı telefonlarınız üzerinden başladığınız bir işlemi Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınızdan devam edebileceksiniz. Apple’ın iCloud sistemi üzerinden çalışan bu durum Microsoft cephesinde ise Onedrive altyapısıyla sağlanıyor.

Ayrıca Apple’ın yıllar önce kullanıcılarına sunduğu evrensel pano özelliği de Windows 10 kullanıcılarına getirildi. Apple evrensel pano üzerinden sadece metinlere izin verirken Microsoft metin özelliğine ek olarak GIF ve fotoğraf desteği de sunuyor.

Son olarak Microsoft’un bulut depolama teknolojisi olan OneDrive’da yeni özelliklere kavuştu. Windows 10 üzerinde OneDrive kullanan kullanıcılar artık OneDrive üzerinde yedekleri videoları cihazlarına kayıt etmeden klasör üzerinden izleyebilecekler. Bu sayede kullanıcılar cihazlarında yer tasarrufu sağlayabilecek. Windows 10’a önemli özellikler getiren Fall Creators Update güncellemesi eğer ki cihazınıza gelmediyse beklemenizde fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …

Bir cevap yazın