Microsoft, Windows Güncellemesiyle Office 2007’nin desteğini sonlandırıyor

Beklenen sona gelindi. Windows 10, Kasım ayında alacağı güncelleme ile artık Office 2007 ve Outlook 2007’ye olan desteğini çekiyor.


Microsoft’un Office 2007’nin fişini çektiğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Artık Office 2007’ye Microsoft tarafından hiçbir güvenlik yada hata düzeltme güncellemesi gelmeyecek. Son olarak gelen bilgilere göre de Microsoft, Windows 10 için Kasım ayında yapacağı güncelleme ile artık bu desteği tamamen kaldırmış olacak.

10 YILDAN BERİ HİZMET VERİYORDU

Office 2007 yazılımları uzun bir süreden beri birçok bilgisayarda sorunsuz olarak kullanıldı. Microsoft da 10 yıldan beri kullanılan bu programlara desteğini hiç esirgemedi. Ta ki Kasım ayına kadar. Windows 10 dahil neredeyse tüm işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışan ve basit yapısıyla kullanıcılarını kendine alıştıran Microsoft Office 2007 yerini üst versiyonlarına bırakacak. Office 365 çıktığından beri Office 2007’nin akıbeti her zaman sorgulanırken Kasım ayından itibaren Windows 10 işletim sistemi yüklü cihazlarda artık mail alması bile zora girebilir.

BİR ÜST VERSİYONLAR UCUZLAYABİLİR

Office 2007’nin sona ermesinden sonra kullanıcılar şu aralar bir üst versiyona geçme eğilimindeler. Microsoft da 2007’yi bir üst versiyonla yenilemek isteyenler için özel bir kampanya yapabilir. Henüz konu hakkında bir kampanya duyurusu yapılmamasına rağmen kullanıcıların beklentileri bu yönde. Microsoft 2007’den sonra bir üst versiyon olan Office 2010 için yapılacak bir kampanya yada güncel sürümler için yapılacak bir indirimi Teknoxo.com üzerinden takip edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın