Microsoft’un Yapay Zeka Teknolojisi Cortana Skype’a Geldi


Microsoft’un yapay zeka teknolojisi olan Cortana bir diğer önemli Microsoft uygulaması olan Skype’a geldi. Skype kullanıcıları artık uygulamadan ayrılmadan pek çok şeyi Cortana’ya sorabilecekler.

Microsoft’un anlık mesajlaşma servisi olan Skype’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Özellikle iş alanında daha çok kullanıcısı olan Skype’a şimdi de yapay zeka desteği geldi. Microsoft’un yapay zeka teknolojisi olan Cortana ile birlikte güçlenen Skype artık kullanıcıların sorularına yanıtlar verebilecek.

İlk olarak Windows Phone platformuna eklenen Cortana sonrasında Windows 10 ile birlikte bilgisayarlara eklenmişti. Cortana şimdi de Skype’a eklendi. Skype’ın son güncellemesini yükleyen kullanıcılar Cortana’ya Skype uygulamasından erişebilecek.

Yapay zeka ile desteklenen Skype üzerinde artık kullanıcılar Skype üzerinden Cortana’nın önerdiği soruları ve cevapları kullanabilecek. Kullanıcılar ayrıca bir filmin IMDB puanını da Cortana ile birlikte öğrenebilecekler.

Cortana’nın Kullanımının Artması Bekleniyor

Şimdilik Skype uygulamasında sesli ve görüntülü görüşme desteği bulunmayan Cortana uygulamasının kullanımının daha da artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neutrogena cilt tarayıcısı cildinizi tarayıp ürün önererek güzelleşmenize katkı sağlıyor

Neutrogena, uzun süre üzeride çalıştığı cilt tarayıcısını Iphone için uygulamaya dönüştürerek cilt sağlığı ve güzelliği …

Bir cevap yazın