Moto G4 Plus kullanıcılarına Oreo müjdesi

Motorola’nın geçtiğimiz senenin başında piyasaya çıkarttığı G4 ve G4 Plus modellerine Android Oreo güncellemesinin geleceği kesinleşti.


Google’ın Android Oreo güncellemesinden faydalanacaklar listesinde bulunmayan ve oldukça fazla kullanıcı kitlesine sahip olan Motorola G4 modeline de Android Oreo güncellemesi geleceği bildirildi. Listede bulunmamasının sebebi ise tamamen yazım hatası olarak gösteriliyor. Bu sevindirici haberden sonra Motorola G4 akılı telefonlar da Android 8.0 Oreo güncellemesini alabilecekler.

MOTOROLA’NIN EN ÇOK SATILAN TELEFONLARINDAN BİRİ

18 ay önce satışa çıkarılan ve kontratlı operatör kampanyaları dahil bir çok kullanıcı tarafından satın alınan Motorola G4 böylelikle yeni güncelleme ile bir çok yeni özelliğe de kavuşacak. Moto G4 ve Moto G4 Plus adlarına sahip 2 akıllı telefon da bu güncellemeyi sorunsuz olarak alabilecek. Motorola’nın bundan sonraki akıllı telefonlarda da Android 8.0 Oreo’nun kullanılacağı tahmin ediliyor.

PLANLARI GÖRSELLER BOZDU

Motorola aslında Moto G4 ve G4 Plus akıllı telefon modelleri için Oreo güncellemesi beklemiyorlardı ancak Google tarafından paylaşılan görsellerin kendilerini bu güncellemeyi yapmaya ittiğini belirten Motorola yetkilileri bu güncellemeyi almak için şimdiden çalışmaya başladıklarını belirttiler. Böylelikle Google’ın yazdığı Android Oreo’nun telefon üreticileri için ne kadar önemli olduğu da bir kez daha kanıtlanmış oldu. Google kendi üretimi olan Pixel 2 telefonu dahil olmak üzere, LG, HTC ve Motorola’nın diğer telefonlarında da Android kullanıyor ve bu üreticiler her yeni Android güncellemesini kendi telefonlarına göre tekrar şekillendiriyorlar. Motorola’nın G4 için alacağı Oreo güncellemesinin ne zaman indirilebilir olacağı ise henüz bilinmiyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın