Motorola, Moto Tab ile tablet pazarında parlamak istiyor

Motorola, Lenovo eş üretimli Moto Tab ismini verdiği tableti 17 Kasım’da ABD’de satışa çıkartıyor.


2011 yılında piyasaya çıkan Motorola XOOM, çok iyi bir ürün olmasa da tüm zamanların en efsanevi Android cihazlarından biri olarak biliniyordu. Motorola ve Google’ın iş birliğiyle bir Super Bowl reklamıyla tanıtılan tablet, cihaza uyarlanmış Android 3.0 Honeycomb’u çalıştıran ilk cihaz oldu. Belki de ilk gerçek iPad rakibiydi, ancak başlangıç fiyatının yüksekliği ve tablet için optimize edilmiş uygulamaların olmaması, Motorola’nın ilk tabletinin sonunu getirmişti. O günden bugüne kadar tablet pazarında pek göze çarpmayan Motorola, şimdi yeni geliştirdiği bir tablet ile pazara tekrar girmeyi ve başarılı olmayı hedefliyor.

Dürüst olmak gerekirse tablet çok büyük ve güçlü donanımlar içermiyor. Hatta Motorola tableti tam olarak duyurmadı bile ancak Lenovo Tab 4 10 inç tableti ile aynı alt yapıyı kullandığı için lansmanını Lenovo’nun yaptığını söyleyebiliriz. Lenovo aslında tableti geliştiren ve üreten şirket gibi görünse de tabletin üzerinde Motorola’nın logosu bulunuyor. Lenovo’nun LCD ekranı ve iç donanımlarını kullanan Motorola Moto Tab’ın özellikleri ise şöyle; adlandırıldığı şekliyle ‘Moto Tab’ şimdilik sadece ABD’de belli başlı mağazalarda satılacak olan bir tablet olma özelliği taşıyor. 2GB RAM ve 32GB genişletilebilir depolama kapasitesine sahip olan tablet Snapdragon 625 mobil işlemcisi kullanıyor. Android 7.1 Nougat mobil işletim sistemi kullanan Moto Tab, içinde çocuk modu, parmak izi algılayıcısı, çift ön-yüz hoparlörü ve bir USB-C soketi barındırıyor.

17 Kasım’da ABD’de satışa çıkacak olan Motorola Moto Tab’ın fiyatı ise 299.99 dolar. Tabletin diğer özelliklerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FLDB coin nasıl alınabilir ? Ne zaman borsalarda listelenecek?

FLDB coin nasıl alınabilir ? Ne zaman borsalarda listelenecek? FLDB coin yeni bir proje olmasına …

Bir cevap yazın