Motorola’ya Android Oreo güncellemesi geliyor

Yeniden mobil akıllı telefon sektöründe yükselmek isteyen Motorola, amiral gemisi olan telefon modelleri için Android 8.0 Oreo sürümünü kullanmayı hedefliyor.


Android 8.0 diğer adıyla Android Oreo güncellemesinin hangi Motorola telefonlara geleceği açıklandı. Tamamiyle yenilenen ve üstün yazılımsal özelliklere sahip olan Android Oreo’yu Samsung’tan sonra en çok kullanan firma ise Motorola olacak. Google’ın Pixel ve Nexus telefonlarında da kullanılacak olan Oreo’ya Motorola’nın telefonları da eklendi.

ÜST SEGMENT OREO KULLANACAK

Ünlü bilgisayar ve mobil cihaz üreticisi Lenovo’nun Motorola’yı satın almasından sonra akıllı telefonlara ağırlık verildi. Bu sebepten çağı yakalamak isteyen Motorola, amiral gemisi statüsündeki Moto Z ve Moto G5 modelleri için Oreo’yu tercih etti. Orta segment akıllı telefonları Moto X ve Moto G4 serileri için ise Android Nougat sürümünü kullanmaya devam edecek. Android Oreo’nın Motorola güncellemesi hakkında herhangi bir net tarih bulunmuyor olsa da teknoloji ve Android uzmanları bu senenin sonunda tüm Motorola cihazlarının Android OREO’ya geçmiş olabileceğini tahmin ediyor.

FİRMAYA GÖRE ANDROİD OREO FARKLILIKLARI

Android mobil işletim sistemini en çok kullanan telefon üreticisinin Samsung olduğu biliniyor. Google da Android işletim sistemlerini telefon üreticilerine hatta modellere göre farklılıklarla tasarlıyor. HTC, Sony ve Nokia’nın da yeni telefonlarına Android Oreo 8.0 sürümünü kullanacağı bilinen bir gerçek olması yanısıra Google bu üreticiler için de sistemi farklılaştırıyor. Ancak Motorola için yapılacak olan özel geliştirmeler hakkında henüz net bir bilgi bulunmamasına rağmen, Android altyapısından çok da farklı olmayacağı gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın