Mozilla, Android ve iOS için yeni Firefox Quantum tarayıcısını yayınladı

Firefox Quantum, hız özelliklerini Android ve iOS mobil işletim sistemli cihazlarda da koruyor. Şimdi Firefox Quantum’u indirebilir ve mobil cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.


Mozilla, masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için Firefox Quantum tarayıcısını geçtiğimiz günlerde hizmete açacağını duyurmuştu. Dün indirilebilir olan PC ve Mac Firefox Quatum’dan sonra bugün de Android ve iOS mobil işletim sistemli cihazlar için tarayıcı AppStore ve PlayStore’da yayınladı. Eski Firefox tarayıcısından 2 kat daha hızlı olduğunu iddia eden Mozilla bu iddiasını mobil işletim sistemle cihazlarda da sürdürüyor.

Firefox’un önceki sürümlerine göre en önemli gelişmenin hız olduğu çeşitli testlerle de kanıtlanmış durumda. Quantum, geçmişte piyasaya sürülen Mozilla tarayıcılarından çok daha hızlı ve geliştiriciye göre her zamankinden daha iyi bir arayüze sahip. Firefox Quantum, Photon adı verilen yeni bir kullanıcı arayüzü (kullanıcı arabirimi) ile birlikte geliyor. Ayrıca, Google şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki varsayılan arama sağlayıcısı olmasının yanı sıra mobil versiyonda da yine Google varsayılan olarak seçilmiş. Ayrıca Mozilla, Firefox Quantum’un 90’dan fazla dil seçeneğine sahip olduğunu ve bu dil seçeneklerini Android ve iOS versiyonlarında da hizmette olduğunu açıklıyor.

Uygulamada da telefonu yormayan Firefox Quantum, masaüstü bilgisayarlarda da ram tüketimi konusunda oldukça iddialı. Yapılan mobil testlerde sekme sayısına göre Chrome ile yarı yarıya ram harcayan Firefox Quantum mobil uygulamasını indirmek için Android tabanlı cihazlar için buraya, iOS mobil işletim sistemli cihazlar için de buraya tıklayın.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın