MP3 Kültürü Tubidy ile Hayat Buldu!


Tubidy ile hayatımıza tekrardan giren MP3 sistemi, aslında ondan ne kadar çok uzaklaştığımızı ve ne kadar çok aradığımızı bize tekrar hatırlatmış oldu. Bilindiği gibi bundan 10 yıl önce, insanlar bir şey dinleyecekleri zaman önce bunu MP3’e çeviriyor ya da direkt olarak MP3 halini bulmaya çalışıyorduk.

Daha sonra hayatımıza internet girdi ( hali hazırda var olmasına rağmen kullanımı bu kadar yaygın değildi ) ve her şeyi artık anlık karar vererek dinler olduk. Lakin zamanla baktık ki her dinlediğimiz mp3, yepyeni reklamlarla bezenmeye ve bize eziyet etmeye başladı. Bugün youtube’dan bile bir video izleyeceğimiz zaman dakikalarımızı reklam engellemeye ya da reklamların bitmesini beklemeye harcıyoruz.

Tubidy MP3 bize eski özgürlüğümüzü geri vermek üzere yola çıkmış bir proje. Bu projede mutluluğu buluyoruz ve her istediğimiz müziğe rahatlıkla erişebiliyoruz.  Bugünün favori şarkısı ne diye sorsalar hepimiz aynı anda aleyna tilki sen olsan bari deriz diye düşünüyorum.

Bu single henüz temmuz ayında çıktı ama dinleyenlerin gönlünde anında taht kurdu ve müthiş bir kliple birlikte listeleri salladı. Milyonlarca izlenme alan klip, çocukların bile dilince olan bir şarkı… İnternetin bir diğer yüzüyle karşılaştık youtube’da, kota sorunu!

Oysa amacımız yalnızca Aleyna Tilki dinlemekti.

Ardından genç yetenek Çağatay akman – Bizim Hikaye şarkısına bakalım. Bu şarkı da son zamanlarda ünlü olmuş bir diğer Almanya’ya göçmüş Türk vatandaşı hissi veriyor bize. Çağatay Akman tam olarak yolda giderken playlist’e eklenip yolda giderken dinlenecek şarkılardan biri kuşkusuz. Fizy’nin de Turkcell’e satılıp, ücretli hale geldiği günümüzde, her şarkıyı çok kısa bir süre ücretsiz dinler olduk. Ya kotamızdan vazgeçeceğiz, ya da MP3 kültürüne geri döneceğiz. Karar bizim.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri

Türkçeden İspanyolcaya Çeviri İspanyolcadan Türkçeye çeviri işleriniz var? Eğer sizin de bu çeşit işleriniz varsa …

Bir cevap yazın