Netflix HDR özelliği için 2 akıllı telefonu seçti

Ünlü film ve dizi sitesi Netflix, yeni HDR özellikli videolarını yayınlamak için 2 modelde karar kıldı. HDR modu ile videoları daha hızlı ve daha kaliteli seyredebilecek. Türkiye’de oldukça popüler olan Netflix bu yeni özellik ile başarısını sürdürmeye devam ediyor.


Hareket halindeyken video izlemeyi kolaylaştıran Netflix, mobil olarak film ve dizi izlemek isteyen kullanıcıları için mümkün olan en iyi resimleri ekranda göstermeyi hedefliyor.Bu özellik için de Samsung Galaxy Note 8 ve Sony Xperia XZ1’i seçti.  Gerek görüntü kalitesi gerekse hızlı video stream özellikleriyle bu 2 telefon online mobil film dizi izleyicilerinin bir numaralı alternatifi olabilir.

İLK NETFLIX HDR LG İLE BAŞLAMIŞTI.

Bir çok dizi ve film için yüksek adetli arşivler sunan Netflix HDR, ilk olarak Mayıs ayında LG G6 ile kullanılmaya başlanmıştı. O zamandan beri, diğer HDR özellikli birkaç telefonun piyasada yer almasına rağmen Dolby Vision özelliği sadece LG G6’da bulunuyordu. Ancak yeni gelen güncelleme ile Netflix HDR artık Samsung Galaxy Note 8 ve Sony Xperia XZ1’de birebir ve sorunsuz olarak çalışabiliyor. Eğer şu an Samsung Galaxy Note 8 veya Sony Xperia XZ1 sahibiyseniz telefonunuzun son sürüm işletim sistemine sahip olduğuna ve Netflix HDR uygulamasının güncel sürümüne sahip olduğundan emin olun.

YAKIN ZAMANDA DİĞER ÜST SEGMENT TELEFONLARDA DA YERİNİ ALACAK

Samsung Galaxy Note 8 ve Sony Xperia XZ1 ile başlayan Netflix HDR akımı yakın zamanda markaların amiral gemilerinde de indirilebilir ve kullanılabilir olacak. Örneğin LG V30 yakın zamanda satılmaya başlanacak ve bünyesinde HDR özelliğini de barındıracak. Ayrıca yeni çıkacak olan iPhone modelinde de HDR özelliğinin yer alacağı bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın